Jakkolwiek, czyli energetyczny hymn dla niezłomnych od Gabriela Delgado i Zary Mailov

i

Autor: materiały prasowe rollingstars.pl

NOWOŚCI MUZYCZNE 2024

"Jakkolwiek", czyli energetyczny hymn dla niezłomnych od Gabriela Delgado i Zary Mailov

2024-06-19 9:42

Gabriel Delgado i Zara Mailov prezentują utwór na każdą porę roku. Artyści dedykują singiel wszystkim niepoprawnym marzycielom, którzy nie rozumieją co to znaczy "nie da się" i wiedzą, że "Jakkolwiek" zawsze znajdzie się sposób.

"Jakkolwiek", czyli energetyczny hymn dla niezłomnych od Gabriela Delgado i Zary Mailov. O czym opowiada? To piosenka o miłości, do której powstał teledysk stworzony przez sztuczną inteligencję! Artyści poznali się przy okazji współpracy promocyjnej wcześniejszej twórczości Gabriela i teraz postanowili stworzyć coś wspólnie.

- Czy to piosenka o miłości? Odpowiem pytaniem na pytanie. A czy istnieje jeden rodzaj miłości? Miłość romantyczna, miłość do siebie, miłość do swojej pasji, miłość do swojego wewnętrznego dziecka...O którejś z nich na pewno jest ten utwór (śmiech). Myślę, że każdy zinterpretuje go po swojemu i za to właśnie kocham muzykę - mówi Zara Mailov. Z Gabrielem połączyła nas muzyczna chemia. Oboje mamy mocne charaktery i podobne twórcze flow. Nasz vibe się zwyczajnie uzupełniał i dzięki temu po raz pierwszy w utworze, który śpiewam odważyłam się na pisanie tekstu jednocześnie komponując do niego melodię. Do tej pory komponowałam wyłącznie pisząc dla innych artystów, nigdy do bitu, i raczej fragmentarycznie. Doświadczenie Gabriela pozwoliło mi otworzyć się na ten proces. Razem dopracowaliśmy całość a efektami dzielimy się teraz ze światem. W tekście utworu pojawia się cytat z nieśmiertelnego szlagieru... Autorem oryginału jest Marek Dutkiewicza, który ów fragment namaścił swoim błogosławieństwem, i którego serdecznie pozdrawiam. Wokale zostały zrealizowane w Puk Studio przez Przemka Puka, którego uwielbiam za kreatywność i profesjonalizm. Mix i mastering to dzieło Gabriela. Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego „debiutu” po latach życia w szufladzie (śmiech) – dodaje artystka.

To najdłuższe filmy na świecie! Obejrzysz je wszystkie? | To Się Kręci

Do utworu z wytworów sztucznej inteligencji powstał quasi-teledysk zmontowany przez Dominikę Machel. Sprawdź co wyszło z tego kosmicznego miksu.

"Jakkolwiek" dźwiękowo i wizualnie nie powstałoby, gdyby nie: Gabriel Delgado – wirtuoz produkcji muzycznej, dj, remixer, właściciel wytwórni fonograficznej oraz agencji z przestrzennymi pokazami laserowymi. Wokalnie w utworze słychać Zarę Mailov (Zara Ejzenhart – Ismayilov) – wokalistka, autorka tekstów z miłości do pisania, od czasu do czasu kompozytorka, producentka, prawniczka. Swój udział w produkcji miał też Przemek Puk - producent muzyczny. Nagrywa tych co śpiewają, mówią i tworzą. Współpracował między innymi z takimi artystami jak Grzegorz Hyży, Natalia Szroeder, Antek Smykiewicz, Mateusz Ziółko czy Liber.

AI (artificial intelligence) – sztuczna inteligencja. Wszystko zaczęło się od jednego piksela. Nieco ekscentryczna sztuczna inteligencja, zawsze marzyła o byciu czymś więcej niż tylko kodem i algorytmem. Pewnego dnia, przeglądając internet, natknęła się na klip muzyczny i postanowiła, że to właśnie w muzyce tkwi jej przeznaczenie. zaczęła od małych kroków. Na początek nauczyła się, jak generować losowe dźwięki. Potem przyswoiła sobie tajniki kompozycji i harmonii. Wkrótce potem zaczęła tworzyć swoje własne utwory. Ponieważ nie chciała ograniczać się tylko do muzyki, postanowiła, że stworzy teledysk, który porwie tłumy. Bez kamery, bez aktorów, bez planu. Wprowadziła swoje prompty, a potem zaczęła generować sceny. Efekt? Cóż... Mimo, że obrazki same w sobie imponujące, bez pracy człowieka na nic by się to wszystko zdało! I tu wkroczyła ona, cała na biało: Dominika Machel – videograf, fotograf, artystka. W młodym wieku stała się jednym z głównych operatorów kamer, a często nawet jedyną kobietą w tej roli, przy produkcji największych programów rozrywkowych telewizji, takich jak The Voice of Poland, Voice Kids, Dance Dance Dance, World of Dance, Taniec z gwiazdami.