Irena Santor

i

Autor: AKPA

gwiazdy

Irena Santor przeżyła katusze. „Ból był naprawdę nie do zniesienia”

2024-02-29 11:47

Irena Santor miała ostatnio dosyć poważne problemy ze zdrowiem. Wokalistka spędziła jakiś czas w szpitalu i chociaż wszystko wskazuje na to, że jej stan zdrowia się poprawił, to ciężko zapomnieć o bólu i katuszach, które przeżyła.

Irena Santor to niepodważalna ikona polskiej sceny muzycznej. Jej piosenki znają i śpiewają nawet młodsze pokolenia. Santor zrezygnowała już z koncertowania, ale chętnie udziela się w mediach i w różnych programach rozrywkowych. Ostatni czas nie był dla niej najłatwiejszy, a wszystko za sprawą jej stanu zdrowia, który momentami był bardzo poważny.

Irena Santor rozkochiwała w sobie mężczyzn. Mało kto wie, że przeżyła ogromną tragedię

Irena Santor cierpiała z bólu

Znajoma piosenkarki udzieliła wywiadu, w którym opisała dolegliwości i przebieg choroby gwiazdy. "Irenka miała pokaźne kamienie nerkowe. Ostatnio tak bardzo dawały się jej we znaki i powodowały bolesne ataki kolki, że konieczna była ingerencja chirurgiczna" - czytamy w wywiadzie dla "Rewii". Wszystko wskazuje na to, że Irena Santor czuje się już znacznie lepiej i dochodzi do pełni swojego zdrowia. "Do tego idzie wiosna, więc to też pomaga w odzyskiwaniu sił. Ściskam więc wszystkich i dziękuję za życzenia zdrowia" - powiedziała Santor w wywiadzie dla "Faktu". Można więc pokusić się o stwierdzenie, że gwiazda polskiej estrady rozkwita i budzi się do życia jak pierwsze, wiosenne pąki.

Quiz. Kobiety w przebojach PRL. Jak dobrze pamiętasz tamte piosenki?

Irena Santor nie zapowiada swojego końca

Irena Santor wraca powoli do zdrowia i chętnie planuje również powrót do swoich ulubionych aktywności. Być może to znak, że już niedługo, fani artystki zobaczą ją w pełnej krasie. "Irenka czuje się coraz lepiej, odzyskuje swoją energię i już snuje plany na najbliższą przyszłość, co zrobi, gdzie pojedzie" - zdradziła znajoma gwiazdy "Pomponikowi". Zwolennicy piosenkarki nie mogą doczekać się jej powrotu.

Irena Santor to polska piosenkarka solowa od 1959 roku. Urodziła się 9 grudnia w 1934 roku w Papowie Biskupim. Na jej koncie znajdują się takie przeboje jak: "Już nie ma dzikich plaż", "Tych lat nie odda nikt" czy "Złoty pierścionek". Santor stworzyła również wiele duetów muzycznych. Występowała u boku z takimi gwiazdami jak: Mieczysław Fogg, Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Alibabki, Jerzy Połomski, Krzysztof Cugowski, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Turnau, Anna Maria Jopek czy Justyna Steczkowska. Irena Santor ogłosiła koniec swojej kariery w 2021 roku. W 2023 roku została odznaczona Honorowym Obywatelstwem Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Irena Santor wyszła ze szpitala. Ujawniła, co się tam działo