Ile osób może być na Wigilii 2021? Czy są jakieś limity?

i

Autor: TOMASZ MATUSZKIEWICZ / SUPER EXPRESS Ile osób może być na Wigilii 2021? Czy są jakieś limity?

Ile osób może być na Wigilii 2021? Czy są jakieś limity?

2021-12-20 15:46

Wigilia Bożego Narodzenia to bardzo ważne i istotne święto, które spędzamy często w gronie najbliższych. To właśnie wtedy możemy podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, a następnie usiąść do wieczornej wieczerzy. Jednak czy są jakieś limity na Wigilię 2021? Odpowiedź na to pytanie prezentujemy Wam poniżej.

Ile osób może być na Wigilii 2021? Czy są jakieś limity? To bardzo istotne pytania. Odpowiedź na nie, niestety nie jest jednoznaczna. Warto przypomnieć, że w 2020 roku, z powodu pandemii koronawirusa zostały wprowadzone bardzo rygorystyczne obostrzenia. Mogliśmy mianowicie spotkać się tylko w gronie rodzinnym. Co ważne, limit osób nie mógł przekraczać pięciu osób. Skutkowało to mandatem, lub skierowaniem sprawy do sądu. Jak jest w 2021 roku?

Magia Świąt w Krakowie

Ile osób może być na Wigilii 2021?

Jeżeli organizujemy wigilię w restauracji, musimy pamiętać o obłożeniu do 30% wszystkich miejsc. Co ważne w ten limit, nie zostają wliczone osoby które są w pełni zaszczepione. Ciekawe jest to, że rządzący nie uwzględnili prywatnych uroczystości w domach. Jednak zalecany jest nadal dystans, dezynfekcja i wietrzenie pomieszczeń.