Luna

i

Autor: Alma Bengtsoon/EBU

Eurowizja 2024

Godzina występu Polski na Eurowizji 2024. O której śpiewa Luna?

2024-05-07 21:15

Wtorek 7 maja to wyjątkowa data dla wszystkich Polaków. Tego wieczoru Luna zaprezentuje się z piosenkę "The Tower" ogromnej publiczności podczas pierwszego półfinału Eurowizji 2024. O której godzinie oglądać jej występ w szwedzkim Malmö? Tak wielkiego wydarzenia nie można przegapić!

Maj to nie tylko egzaminy maturalne, ale także niesamowicie ważne wydarzenie, jakim jest Eurowizja! W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w szwedzkim Malmö, a nasz kraj reprezentuje niezwykle utalentowana Luna z piosenką "The Tower". Artystka wystąpi przed ogromną publicznością w środę 7 maja i co ciekawe, będzie jedną z 15 innych reprezentantów walczących o awans do sobotniego finału Eurowizji 2024. 24-letnia wokalistka przebywa w Malmö od ponad tygodnia i jest już po kilku próbach, w tym po próbie generalnej, którą zachwyciło się wiele osób. Aleksandra Wielgomas, czyli Luna w półfinale wyjdzie na scenie i zrobi prawdziwe show m.in. zmieniając strój aż dwa razy. Na początku artystka wyjdzie na scenę w czerwonej pelerynie, którą zrzuci i będzie kontynuować występ w białym komplecie z krótkim topem i długą spódnicą. To jednak nie koniec. W trakcie występu jeden z tancerzy zerwie spódnicę, a wokalistka dokończy swój występ w spodenkach. Co ciekawe, Lunie będą towarzyszyć także tancerze przebrani za szachy.

Tak Luna wspiera LGBT+ przed Eurowizją 2024!

Polska na Eurowizji 2024 - kiedy śpiewa Luna 7.05?

Godzina występu Polski na Eurowizji 2024 ciekawi wiele osób. O której 7 maja śpiewa Luna? To ciekawi nie tylko fanów Eurowizji i wielbicieli naszej reprezentantki, ale wszystkich którzy chcieliby zobaczyć Polkę na scenie. Luna na Eurowizji 2024 wystąpi jako szósta w kolejności pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji w środę 7 maja. Jej występu na scenie należy spodziewać się około godziny 21:35. Warto jednak oglądać Eurowizję 2024 od początku, by nie przegapić występu reprezentantki Polski w szwedzkim Malmö.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2024. Już dziś Luna powalczy o udział w finale. Fani ocenili próbę generalną

Luna - piosenka na Eurowizję 2024

Jak już wyżej wspominaliśmy, Luna na Eurowizji 2024 reprezentuje nasz kraj z piosenką "The Tower". Utwór został wydany 24 stycznia 2024 roku nakładem wytwórni Universal Music Polska. Co ciekawe, numer znalazł się na 20. miejscu listy OLiA, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Warto również wiedzieć, że "The Tower" napisali i skomponowali Luna, Maxwell Cooke i Paule „Fyfe” Dixon, który odpowiada również za produkcję piosenki.

Listen on Spreaker.