Fenomenalny rekord 21-latka w Finale Mistrzostw Polski w Parku Rozrywki Julinek

i

Autor: Materiały prasowe Parku Rozrywki Julinek Fenomenalny rekord 21-latka w Finale Mistrzostw Polski w Parku Rozrywki Julinek

Fenomenalny rekord 21-latka w Finale Mistrzostw Polski w Parku Rozrywki Julinek

2021-11-27 7:00

W sobotę 27 listopada w podwarszawskim Parku Julinek zakończył się Finał 45. Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach. Przez 7 dni dwunastka najlepszych zawodników w kraju walczyła o tytuł Mistrza Polski 2021.

Turniej rozgrywany systemem każdy z każdym na dystansie 11 rund przyniósł wiele emocjonujących gier, a także ogrom niespodzianek. Ostatecznie jednak faworyt zawodów, broniący tytułu sprzed roku, zaledwie 21-letni Karol Cichocki reprezentujący klub Olymp Błonie, osiągnął rekordowy rezultat, który na pewno na długi czas zapisze się na kartach warcabowej historii. Karol zdobył aż 19 punktów: (na 22 możliwych) zwyciężył w aż ośmiu pojedynkach, a zremisował w trzech, bijąc należący od 2009 roku do Mariusza Adamaszka rekord zdobyczy punktowej w finale Mistrzostw Polski. Jest to najlepszy wynik w całej, 21-letniej historii rozgrywek w tym formacie.

Podium uzupełnili: 17-letni Sebastian Wieczorek (Sokół Wrocław, 16 punktów) oraz 32-letni Łukasz Kosobudzki (Mazovia Mińsk Mazowiecki).

To już kolejna najwyższej rangi impreza rozgrywana w Parku Julinek, który w grudniu ugości warcabistów raz jeszcze. W dniach 11-20 grudnia odbędzie się turniej Pucharu Świata „Polish Open”, a także Mistrzostwa Świata w grze błyskawicznej i aktywnej. Do Polski na tę imprezę zjadą topowi warcabiści z całego świata. W zawodach wystąpi również Polka, Natalia Sadowska, dwukrotna Mistrzyni Świata 2016 i 2018.

Wyjątkowy koncert Magdy Beredy już niebawem w SuperNova LIVE