Eurowizja 2023 - eliminacje online. Jak wygląda casting na reprezentanta Polski?

i

Autor: screen z Facebook/Bądźmy razem. TVP Eurowizja 2023 - eliminacje online. Jak wygląda casting na reprezentanta Polski?

Eurowizja 2023 - eliminacje online. Jak wygląda casting na reprezentanta Polski?

2022-09-20 10:41

Eurowizja 2023 odbędzie się w maju w Wielkiej Brytanii. Choć do konkursu pozostało jeszcze sporo czasu, to między innymi w Polsce ruszają krajowe eliminacje. Jak wygląda casting na reprezentanta Polski? Zgłoszenia może wysyłać online. Sprawdźcie szczegóły.

Eurowizja 2023 zbliża się wielkimi krokami. Konkurs odbędzie się już w maju w Wielkiej Brytanii, dlatego kraje powoli szykują się do wyboru reprezentantów. Preselekcje na idealnego, eurowizyjnego kandydata, zostały ogłoszone w Hiszpanii, Danii, Włoszech, Szwecji, Ukrainie i Albanii, a teraz przyszedł czas na Polskę. W poprzedniej edycji konkursu nasz kraj reprezentował Krystian Ochman z piosenką River. Zwycięzca The Voice of Poland dostał się do finału i ostatecznie zajął 12. miejsce. W 2022 roku Eurowizję wygrała Ukraina, na drugim miejscu znalazła się Wielka Brytania, zaś na trzecim Hiszpania.

Szybkie pytania - Roksana Węgiel

Eurowizja 2023 - kto z Polski? [CASTING]

Polskie preselekcje do Eurowizji 2023 wystartowały, a w poniedziałek 19 września, Telewizja Polska opublikowała regulamin i zasady. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: eurowizja@tvp.pl do 15 stycznia 2023 roku do godziny 22:00. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wyłowiona dziesiątka finalistów, których oficjalnie publiczność pozna do 25 stycznia. Koncert Finałowy Eliminacji do Eurowizji 2023, odbędzie się 26 lutego i właśnie wtedy poznamy imię i nazwisko reprezentanta Polski.

Sonda
Eurowizja 2023 - czekasz na wydarzenie?