Dziwny jest ten świat po francusku

i

Autor: screen z YouTube/Mindowe, screen z TikTok/@bemytiktok

COŚ PIĘKNEGO

"Dziwny jest ten świat" po francusku. Zagraniczna wersja Czesława Niemena oczarowała Polaków!

2024-04-17 11:54

Język francuski od lat uznawany jest za jeden z piękniejszych, a nawet najseksowniejszych języków na świecie. Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak brzmiałby klasyk Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat", właśnie w tym języku? Jeśli nie, to bracia z zespołu BeMy zaprezentowali taką wersję tego utworu i możecie go posłuchać!

Język francuski ma coś w sobie. Kojarzy się dobrze, brzmi dobrze, ba... nawet można powiedzieć, że brzmi seksownie! Nic dziwnego, w końcu uznawany jest za najpiękniejszy język na świecie. Co ciekawe, ucząc się go można zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy, rozwój kariery, a co za tym idzie? Później nawiązanie kontaktów biznesowych z francuskojęzycznymi partnerami. Badania wykazały że uczenie się języka francuskiego może mieć pozytywny wpływ na rozwój intelektualny. Jeśli idziemy tym tokiem myślenia, to słuchanie francuskojęzycznych utworów, również może mieć na nas pozytywny wpływ. Od jakiegoś czasu właśnie taką rozrywkę dostarczają bracia Rosińscy z zespołu BeMy. Mattia i Elie śpiewają fragmenty polskich kawałków w języku francuskim, a ich fani co chwilę domagają się pełnych wersji coverów. Tym razem wzięli na warsztat klasyk Czesława Niemena - "Dziwny jest ten świat".

ROKSANA WĘGIEL I SMOLASTY RAZEM? | Maks on air

"Dziwny jest ten świat" po francusku. Polacy oszaleli z zachwytu!

"Dziwny jest ten świat" to piosenka autorstwa Czesława Niemena, pochodząca z 1967 roku. Numer stał się nie tylko hitem, ale przede wszystkim klasykiem, który zapisał się w sercach Polaków. Nic dziwnego, że chętnie sięgali po niego Michał Szpak na castingu w programie X Factor w 2011 roku, Edyta Górniak podczas Sopot Top Trendy Festiwal w 2009 roku, czy też Ania Wyszkoni, kiedy to wykonała utwór podczas finału Szansy na sukces w 2002 roku. Dziś po en utwór sięgnęli bracia Rosińscy, którzy "Dziwny jest ten świat" zaśpiewali po... francusku. Ta wersja oczarowała słuchaczy, o czym świadczą komentarze pojawiające się pod filmikiem:

- Inny niż oryginał, ale? piękne wykonanie chłopcy - po prostu wow!!!

- pięknie! ale jednak cieszy, że nie pokonało tak kultowego oryginału

- Respekcik .. świetnie to brzmi 

- Pięknie. Jestem zachwycona

Poniżej zamieszczamy Wam nagranie, które pochodzi z TikToka zespołu BeMy. Musimy przyznać, ten cover wyszedł im naprawdę ładnie!