Dzień Polskiej Muzyki w Radiu SuperNova - kiedy świętujemy?

i

Autor: Materiały prasowe organizatora Dzień Polskiej Muzyki w Radiu SuperNova - kiedy świętujemy?

Dzień Polskiej Muzyki w Radiu SuperNova - kiedy świętujemy?

2021-09-29 16:52

1 października już po raz trzeci świętujemy Dzień Polskiej Muzyki. Nasza kampania społeczna promuje polską muzykę i zwiększa świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera rodzimy rynek muzyczny i zaznacza rolę muzyki w życiu każdego z nas

Pomysł na kampanię Dzień Polskiej Muzyki zrodził się w 2019 r. z inicjatywy agencji Artistars. Branża muzyczna w Polsce rozwijała się całkiem dobrze, w każdym segmencie rynku odnotowano wzrost, jednak był on dalece niewystarczający jak na potencjał polskiego rynku. Wydatki Polaków na muzykę kształtowały się średnio na poziomie 8,4 zł rocznie per capita, a cały polski rynek fonograficzny rósł ponad 3-krotnie wolniej niż średnia globalna i aż 4-krotnie wolniej niż w wielu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Intencją twórców kampanii było stworzenie projektu, który zaangażuje i połączy wszystkich uczestników rynku muzycznego: artystów, rozgłośnie radiowe i telewizje muzyczne, firmy i organizacje branżowe oraz fanów – bez względu na wiek, preferencje muzyczne czy status ekonomiczny – by słuchając polskiej muzyki przyczynili się do wzmocnienia kondycji polskiego rynku muzycznego i jego pozycji na świecie. Ubiegłoroczne zamrożenie części branży muzycznej poważnie zachwiało sytuacją ekonomiczną rynku, zwłaszcza sektora koncertowego, dla którego skutki kryzysu, mimo poluzowania restrykcji antycovidowych, będą odczuwalne jeszcze przez kilka najbliższych lat. Niemniej jednak, dzięki zaangażowaniu fanów, którzy w znakomitej większości zachowali bilety na koncerty, lokalny rynek koncertowy przetrwał. To pokazuje, jak ważna jest muzyka w życiu każdego z nas oraz jak wiele jesteśmy w stanie osiągnąć działając wspólnie i jednocząc się dzięki muzyce. Dlatego cieszymy się, że tak wielu artystów i fanów, a także wiele firm muzycznych jest zaangażowanych w świętowanie Dnia Polskiej Muzyki. W tym roku do grona partnerów kampanii, w roli współorganizatora, dołączyło Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Jest nam szczególnie miło, że największa organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi o ponad stuletniej tradycji, współtworzy z nami tegoroczną edycję Dnia Polskiej Muzyki, bowiem jest to przede wszystkim święto artystów oraz twórców, a prawa tych ostatnich ZAiKS chroni na co dzień – mówi Anna Ceynowa, Prezes Fundacji EMPOWER POLAND, organizatora kampanii.

SuperNova LIVE: Natalia Nykiel w wykonie jakiego jeszcze nie widzieliście!

Organizatorem Kampanii jest Fundacja EMPOWER POLAND. Współorganizatorem 3. edycji Kampanii jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, największa w Polsce organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, która co roku przekazuje twórcom wiele milionów złotych należnych im wynagrodzeń. ZAiKS zrzesza kompozytorów, autorów tekstów, scenarzystów, dramatopisarzy, tłumaczy, plastyków, choreografów oraz twórców innych dziedzin sztuki, a także wydawców muzycznych. Jako stowarzyszenie prowadzi szeroką działalność socjalną na rzecz swoich członków. Jest też jednym z największych w Polsce mecenasów kultur.

SuperNova LIVE: Natalia Nykiel zawładnęła sceną Radia SuperNova [KONCERT]

SuperNova LIVE: koncert Natalii Nykiel w studiu koncertowym Radia SuperNova

Dzień Polskiej Muzyki w Radiu SuperNova - kiedy świętujemy?

W Radiu SuperNova Dzień Polskiej Muzyki świętujemy codziennie, ponieważ... Gramy Po Polsku! 1 października już po raz trzeci świętujemy Dzień Polskiej Muzyki. Nasza kampania społeczna promuje polską muzykę i zwiększa świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera rodzimy rynek muzyczny i zaznacza rolę muzyki w życiu każdego z nas.