Doda

i

Autor: AKPA Doda

Doda opowiedziała jak powstała piosenka Dżaga. Nagranie o ex chłopaku hitem internetu!

2023-03-07 13:32

Doda to prawdziwa ikona popkultury, której polska publiczność zawdzięcza wiele hitów, Jednym z nich jest piosenka "Dżaga", która ma już ponad 18 lat. Doda po wielu latach od wydania numeru, zdecydowała się opowiedzieć, co natchnęło ją do stworzenia tego dzieła. Historia jest naprawdę bardzo zabawna i stała się hitem internetu!

Doda to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej. To właśnie ona wywróciła polski show-biznes do góry nogami, a jej charakter podzielił Polskę na pół. Wychowanka teatru Buffo, wyprowadziła się z domu mając 14 lat i właśnie wtedy zaczęła spełniać swoje marzenia o byciu gwiazdą. Gdy dołączyła do zespołu Virgin, wszystko nabrało wiatru w żagle. Rozpoznawalność, autografy, koncerty, a także piosenki z przekazem i pikantnymi teledyskami. Jednym z takich numerów jest kawałek Dżaga, który miał swoją premierę w 2004 roku i został wydany w celach promujących drugi album studyjny "Bimbo". Co ciekawe tekst Dżagi napisała Doda, a tytuł utworu to słowo wykorzystywane w młodzieżowym slangu w celu podkreślenia seksowności kobiety.

Jak dobrze Polacy znają DODĘ? #EwelinaPyta

Historia piosenki Dody - Dżaga

Zastanawiacie się jaką historię skrywa piosenka Dody o tytule "Dżaga"? Okazuje się, że numer z 2004 roku powstał nie bez przyczyny, a o tym Doda opowiedziała po latach w Telewizji Polskiej. Gwiazda zasiadła na kanapie programu Szansa na Sukces i zdecydowała się w dosyć zabawny sposób odkryć karty na temat swojego hitu. Zapytana przez Marka Sierockiego - Opowiedz jak powstała piosenka Dżaga - Doda odpowiedziała:

- Ooo haha, na pewno chcesz usłyszeć? Ja napisałam wszystkie swoje piosenki i tę napisałam jak miałam 17 lat dla mojego pierwszego chłopaka z Ciechanowa Damiana, bardzo serdecznie go pozdrawiam oraz jego żonę (...) Trochę mniej pozdrawiam jego tatę mojego niedoszłego teścia, ponieważ stanął na drodze do naszej miłości i wykonany był tam jakiś delikatny szantaż emocjonalny. Suma sumarum wybrany został inny kierunek studiów i kariera, zamiast mnie. No i musiał mnie porzucić, bo tak poprosił go ojciec. Dlatego też napisałam piosenkę "chociaż świat ludzie źli" - czytaj ojciec "nie pozwolą nam być, to i tak ukradnę cię".

Całą wypowiedź Dody na temat piosenki "Dżaga", znajdziecie poniżej. Wideo stało się hitem internetu, a jej fani po raz kolejny głośno powiedzieli, że kochają ją za dystans i za ogromne poczucie humoru!

ZOBACZ TAKŻE: To najbardziej wzruszający odcinek The Voice Kids. Cleo mocno się rozpłakała!