Darmowe testy w aptekach na Covid - od kiedy? Jak z nich korzystać?

i

Autor: PAP/LUKASZ G1GULSKI Darmowe testy w aptekach na Covid - od kiedy? Jak z nich korzystać?

Darmowe testy w aptekach na Covid - od kiedy? Jak z nich korzystać?

2022-01-24 10:37

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział darmowe testy na COVID-19 w aptekach. Ministerstwo skierowało projekt rozporządzenia do opublikowania w sprawie wykazu badań diagnostycznych. Od kiedy darmowe testy na COVID-19 w aptekach?

Darmowe testy w aptekach na Covid - od kiedy? Odpowiedzi na to pytanie szukają osoby, które chcą za darmo pójść na test. Do tej pory w Polsce darmowe testy na Covid dotyczyły osób, które zgłosiły się po skierowanie do swojego lekarza pierwszej pomocy, ewentualnie same wystawiały sobie skierowanie przez internetowe konto pacjenta. Niestety wiązało się to od razu z nałożeniem kwarantanny, która w momencie negatywnego wyniku została ściągana, bądź gdy pojawiał się wynik pozytywny przekształcała się w izolację. Jak to teraz będzie wyglądać? Od kiedy darmowe testy w aptekach na Covid?

WOŚP 2022: gwiazdy zbierają do puszek z Radiem SuperNova. Gdzie i kiedy nas spotkać?

SuperNova LIVE: Marcin Czerwiński z numerem OD NOWA! Zobacz ten wykon

Darmowe testy w aptekach na Covid - od kiedy?

W załączniku do rozporządzenia, które Ministerstwo Zdrowia wydało w poniedziałek, 24 stycznia 2022 roku, możemy przeczytać że farmaceuta będzie mógł wykonać testy antygenowy w kierunku SARS-CoV-2 i podstawowe badanie związane z parametrami życiowymi: ciśnienie krwi, tętno, puls czy saturacja krwi i pomiar masy ciała, wzrostu i obwodu w pasie. Co ciekawe, badania diagnostyczne nie będą finansowane ze środków publicznych. Natomiast co ważne testy na Covid w aptekach będą za darmo.

Patrycja Markowska w najnowszym numerze Wilczy pęd. Artystka wraca do źródeł!

Darmowe testy na Covid w aptekach powinny pojawić się już w czwartek, 27 stycznia 2022 roku, kiedy w życie wejdzie rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia.

Sonda
Czy skorzystasz z darmowych testów?