młodzież

i

Autor: pixabay.com

Czy wiesz jakim językiem mówi młodzież? Te słowa ciężko rozszyfrować QUIZ

2022-11-09 12:25

Słownik nastolatków rządzi się swoimi prawami. Dorośli często słysząc rozmowy młodzieży przecierają oczy ze zdumienia i nie za bardzo rozumieją o czym właściwie w danym momencie mówią. Czy wiesz jakim językiem posługują się nastolatkowie? Sprawdź swoją wiedzę na temat ich slangu w naszym quizie. Niektóre słowa ciężko rozszyfrować.

Młodzieżowy slang rządzi się swoimi prawami. Dzisiaj młode osoby w swoim gronie często używają skrótów lub nowych słów, które są zapożyczone z języka angielskiego. Polska młodzież jest jednak bardzo kreatywna i będąc w szkole z rówieśnikami, potrafią zapoczątkować całkiem nowe słowa, których znaczenie może szokować szczególnie dorosłych. Jesieniara to według nich osoba, która w okresie tej pory roku notorycznie robi sobie zdjęcia w liściach, a rzepiara to dziewczyna, która w maju wchodzi w pola rzepaku, robiąc sobie sesję zdjęciową. To jednak tylko namiastka słów, których używa dziś młodzież. W ich języku, szczególnie w rozmowach na Messengerze czy innym komunikatorze, roi się od przeróżnych skrótów, które momentami wprawiają w zakłopotanie.

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Młodzieżowy slang - quiz

Czy wiesz jakim językiem mówi dziś młodzież? Co oznaczają skróty, którymi posługują się w mediach społecznościowych? Sprawdź swoją wiedzę na temat młodzieżowego slangu i zobacz, czy słownik nastolatek nie ma przed Tobą tajemnic. Wynik pokaże czy jesteś boomberem, czy też nie!

Czy wiesz jakim językiem mówi młodzież? QUIZ

Pytanie 1 z 12
Co oznacza słowo boomer?