Pin Up Candy

i

Autor: materiały prasowe Pin Up Candy

Black Candy z hip-hopowym kawałkiem 'Siri, Call a Taxi'. Klip wyszedł na bogato!

2022-09-06 10:56

Pin Up Candy – królowa polskiej burleski, która w branży muzycznej występuje pod pseudonimem Black Candy. Niedawno artystka wydała hip-hopowy utwór, który nosi tytuł Siri, Call a Taxi. Piosence towarzyszy również teledysk, w którym wszystko jest na bogato! Przekonajcie się sami.

Black Candy to muzyczne alter ego pochodzącej z Łodzi gwiazdy burleski, występującej pod pseudonimem Pin Up Candy. Jako prekursorka burleski w Polsce, Candy miała okazję występować na zagranicznych scenach w Paryżu, Berlinie, Rzymie, Wiedniu czy na Ibizie. Podczas jednego z największych światowych festiwali Candy zdobyła tytuł Królowej Burleski, a polskie media okrzyknęły ją najbardziej rozpoznawalna artystka burleski w Polsce! Candy jest pasjonatka mody retro i stylu pin-up, dzięki któremu promuje naturalną kobiecość. Jest ambasadorką ruchu „body positive”, który miał duży wpływ na jej twórczość. Candy znana jest z programów takich jak „Mam Talent” czy „Ugotowani”, publikacje o jej burleskowej karierze pojawiły się w tytułach takich jak: Wysokie Obcasy, Glamour, Przekrój, Maxim czy Super Express.

Szybkie pytania - Doda

Black Candy - nowości muzyczne 2022

Siri call a Taxi - Tytuł utwory jest bezpośrednio związany z tematem piosenki czyli wyjściem na imprezę. Nawiązuje do współczesnych rozwiązań i gadżetów technologicznych, typu iPhone i wirtualnej asystentki czyli Siri. Angielski tytuł zwraca uwagę na wszechobecne we współczesnym języku polskim zagraniczne zapożyczenia, które przenikają do codziennego języka. Pierwsza wersja tytułu by „Wieczór babski”. Wpadający w ucho refren z wykorzystaniem onomatopei jest skonstruowany pod powstające trendy na tiktoku.

Siri call a Taxi to hymn siostrzańskiej imprezy. Kompozycje wyróżnia nowoczesne brzmienie, „Bengerowy” charakter oraz optymistyczny, wpadający w ucho refren. Muzycznymi planami Candy jest stworzenie kolejnych, kobiecych utworów, może powstanie z tego EP lub LP. Blac Candy chciałaby stworzyć duet z przedstawicielką kobiecej sceny rap, ktra w Polsce jest jeszcze niedoceniana.