Bieg Policz się z cukrzycą: ponad 7 tysięcy uczestników. Jak się zapisać online?

i

Autor: Materiały prasowe Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy / Łukasz Widziszowski Bieg Policz się z cukrzycą: ponad 7 tysięcy uczestników. Jak się zapisać online?

Bieg Policz się z cukrzycą: ponad 7 tysięcy uczestników. Jak się zapisać online?

2022-01-15 11:00

To już szesnasty Finał WOŚP, któremu towarzyszy Bieg Policz się z cukrzycą. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na powszechność schorzenia, jakim jest cukrzyca i zebranie środków, na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych. Zarejestrowanych zostało już 7280 uczestników biegu, a zapisywać można się do samego dnia Finału, czyli 30 stycznia.

Orkiestra od kilkunastu lat przekonuje, że w zdrowym ciele – zdrowy duch i przy okazji Finału zaprasza do udziału w sportowej akcji, której celem jest wsparcie ciężarnych lub planujących ciążę diabetyczek. Chętni do udziału w akcji, do wyboru mają bieg główny ulicami Warszawy, który odbędzie się 29 stycznia w południe, lub tzw. bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę (pomiędzy 24 a 30 stycznia) realizacji 5-kilometrowego dystansu. Dodatkowo uczestnicy mogą wybrać formę aktywności, bo choć „Policz się z cukrzycą” to z założenia bieg, to dystans pokonać można na różne sposoby, np. spacerując. Wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego (opłata minimum 50 zł na uczestnika) otrzymują pamiątkową pomarańczową koszulkę, buff, numer startowy i medal. Pakiety dostarczone zostaną na wskazany przez biegacza adres (w przypadku zgłoszeń na bieg wirtualny) oraz będą do odebrania w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu (w przypadku biegu ulicami Warszawy).

Wrzucili Owsiakowi do puszki WOŚP 20 tys. złotych. UPYCHALI KASĘ na środku Krupówek

Bieg Policz się z cukrzycą: jak się zapisać online?

Zapisów na obie formy biegu dokonywać można na platformie SlotMarket.pl firmy Sport Evolution, która po raz kolejny organizuje wydarzenie wspólnie z WOŚP.Zapisy na 16.Bieg „Policz się z cukrzycą rozpoczęły się 14 listopada, w Światowym Dniu Walki z Cukrzycą. Na bieg warszawski pakiety można nabywać do 29 stycznia lub wyczerpania miejsc (5000 osób), na bieg wirtualny - do 30 stycznia włącznie.

Sonda
WOŚP 2024 - czy wesprzesz zbiórkę?