AURA prezentuje debiutancki krążek. Dojrzałe refleksje chwytają za serce!

i

Autor: materiały prasowe AURA. AURA prezentuje debiutancki krążek. Dojrzałe refleksje chwytają za serce!

AURA. prezentuje debiutancki krążek. Dojrzałe refleksje chwytają za serce!

2022-12-13 15:40

Paula Powroźnik, wydająca pod pseudonimem artystycznym AURA. miała już okazję dać się poznać słuchaczom publikując single takie jak: Rozerwani, Jutro nie znamy się, czy duet z Mikołajem Macioszczykiem - Jeśli to sen. Kawałki znalazły się na jej debiutanckiej płycie "Szczeliny" na którą artystka czekała od bardzo dawna.

AURA. zabiera nas w niezwykle osobistą, muzyczną podróż ukazując, co kryje się w jej myślach i w sercu. To projekt muzyczny dokładnie przemyślany, Aura. zamknęła na płycie osobiste doświadczenia, dojrzałe refleksje oraz spojrzenie na relacje z perspektywy zarówno bohatera, jak i obserwatora, tworząc przestrzeń muzyczną dla siebie i emocji z którymi chciała się rozliczyć. Każda z tych ośmiu historii przenosi słuchacza do kameralnego, osobistego świata pełnego szczerości. Debiutancka płyta AURY. „Szczeliny” to spójna, energetyczna, naładowana emocjami ukrytymi w słowie, ale też w każdym dźwięku. Artystka chce wciągnąć słuchacza do środka swoich historii i założyć własne okulary do patrzenia na świat, relacje i siebie samych.

Piotr Kupicha z Feel "mama mi dała kase, nie było więcej pieniędzy" | 10na10 i nie tylko!

AURA. - płyta SZCZELINY

O czym są "Szczeliny"? Artystka wyjaśnia to bardzo dobrze:

- O końcach świata we mnie, które przeżywam nieustannie z każdą nową relacją. To nawiązanie do tego, jak bardzo muzyka, która siedziała we mnie przez tyle lat sprawiła, że skała za jaką się miałam popękała, tworząc wiele szczelin. Płyta tworzona była od wielu lat i wciąż czułam ,że nie była ani ona, ani ja gotowa by ujrzeć światło dzienne. Ten album to jest w jakimś sensie ekshibicjonizm. Uszyłam tak piosenki, żeby były jak lustro dla mnie, ale i dla słuchacza. Między wersami schowałam trudne emocje do których ciężko się przyznać na co dzień,  ale z których się składam i mierzę bez końca. To jest ciągła droga, droga w głąb siebie.

"Szczeliny" TRACKLISTA :

  1. Szczeliny (intro)
  2. Tylko tańcz
  3. Dam ci tylko znać
  4. Bumerang
  5. Jeśli to sen
  6. Rozerwani
  7. Jutro nie znamy się
  8. Przy mnie bądź
  9. Rozerwani (remix)

Kim jest AURA.?

AURA. to pseudonim artystyczny wokalistki, songwriterki Pauli Powroźnik, która łączy muzykę alternatywną z wokalnymi wpływami polskiej piosenki popularnej lat ubiegłych. Teksty wokalistki są zbiorem prostych historii o najbardziej inspirujących emocjach i chwilach towarzyszących nam w życiu: miłości, przyjaźni, nadziei, rozstaniach, powrotach i trudnych decyzjach. AURA. nie szufladkuje swojej muzyki, eksperymentuje z formą i przekazem.

W lipcu 2020 roku dołączyła do projektu My Name Is New wytwórni KAYAX, gdzie zadebiutowała singlem "Nieznajomy". Tego samego roku zakwalifikowała się do festiwalu RZESZÓW CARPATHIA FESTIVAL, gdzie występując ze swoim autorskim materiałem, znalazła się w gronie 10 finalistów. W 2021 roku z singlem "Rozerwani" została wyróżniona przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, znajdując się w gronie 10 najlepszych, młodych artystów w kwalifikacjach do DEBIUTÓW KFPP 2021.

Czyja to piosenka? Sprawdź czy odgadniesz wykonawcę po samym tytule!

Pytanie 1 z 10
Piosenkę "Lepiej mieć" śpiewa: