Artur Boruc

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS Artur Boruc

Artur Boruc - wiek, zarobki, tatuaż, dzieci, rodzice, żona, pożegnanie, Instagram

2022-07-21 10:50

Artur Boruc to znany i lubiany polski piłkarz, występujący na pozycji bramkarza. W środę 20 lipca 2022 roku zakończy swoją karierę na Stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie, rozgrywając ostatni mecz w barwach Legii Warszawa. Ile lat ma Artur Boruc? Ile wynoszą jego zarobki i jak zaczęła się jego przygoda z piłką? Najważniejsze informacje o piłkarzu, znajdziecie poniżej.

Artur Boruc - wiek, zarobki, tatuaż, dzieci, rodzice, żona, pożegnanie, Instagram: takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów. Artur Boruc to znany i lubiany polski piłkarz, występujący na pozycji bramkarza. Jego przygoda z piłką nożną zaczęła się w drugiej klasie szkoły podstawowej, kiedy to na pierwszy trening zaprowadził go starszy brat Robert. Boruc miał wtedy zaledwie 9 lat, jednak szybko pokazał na boisku na co go stać. Wkrótce został pierwszym golkiperem zespołu juniorów młodszych Pogoni, a w 1993 roku wziął udział w międzynarodowych mistrzostwach w piłce nożnej dzieci i młodzieży Dana Cup w duńskim Hjørring. Mając 16 lat zaliczył pierwszy mecz w gronie seniorów, debiutując w I zespole Pogoni, podczas ligowego spotkania przeciwko Orlętom Łuków o mistrzostwo ówczesnej III ligi.

Następnie Artur Boruc dołączył do klubu Legia Warszawa, a po kilku latach został wypożyczony do Celticu, gdzie szybko stał się pierwszym bramkarzem. Po kilku miesiącach został wykupiony przez szkocki klub za 1,5 mln euro. Boruc był też zawodnikiem Fiorentiny, Southampton, Bournemouth, a w 2020 ponownie powrócił do Legii Warszawa.

Super Sport - Odc. 5 (Świątek, Lewandowski, Guanyu Zhou)

Artur Boruc - wiek, wzrost

Ile lat ma Artur Boruc? Piłkarz urodził się 20 lutego 1980 roku w Siedlcach, więc jak łatwo można obliczyć w 2022 świętował swoje 42. urodziny. Wiele osób ciekawi również wzrost piłkarza. Okazuje się, że Boruc należy do grona wysokich mężczyzn, ponieważ mierzy aż 193 cm wzrostu!

Artur Boruc - rodzice

Artur Boruc pochodzi z rodziny, która ewidentnie kochała sport. Ojciec piłkarza w czasach młodości przez wiele lat grał w hokeja na lodzie w barwach siedleckiej Pogoni. O jego mamie wiemy niewiele, jednak w jednym z wywiadów piłkarz zdradził, że mama nigdy nie była na jego meczu, ponieważ nagle zmarła na raka gdy miał 20 lat.

Artur Boruc - żona, dzieci

Artur Boruc wiedzie szczęśliwe życie ze swoją żoną i dziećmi. Wybranką jego serca jest Sara Boruc (dawniej Mannei). Para została małżeństwem w 2014 roku, a ich ślubna ceremonia odbyła się na jednej z greckich wysp. Owocem ich miłości jest córka Amelia, która na świat przyszła w 2010 roku i syn Noah (2019). Co ciekawe, zarówno piłkarz jak i jego żona mają też dzieci z poprzednich związków - Oliwię (Sara) i Aleksandra (Artur). Żoną Artura Boruca w latach 2001-2009 była Katarzyna Modrzewska.

Artur Boruc - zarobki

Ile zarabia Artur Boruc? Nieoficjalnie mówi się, że polski piłkarz, występujący na pozycji bramkarza w klubie Legia Warszawa, zarabia od €300 tys. do €400 tys. rocznie (około 1,5 mln zł).

Artur Boruc - tatuaż

Artur Boruc to piłkarz, który kocha tatuaże. Przez dłuższy czas jego najsłynniejszym i zarazem najbardziej kontrowersyjnym malunkiem była była małpka wokół pępka. Po jakimś czasie Boruc usunął tatuaż, ale za to na jego plecach znalazł się ogromny krzyż.

Artur Boruc - pożegnanie

Artur Boruc kończy karierę i po raz ostatni założy bluzę bramkarską na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie. Pożegnalny mecz odbędzie się w środę 20 lipca, a Legia Warszawa zagra wtedy z byłym klubem Boruca - szkockim Celtikiem Glasgow. W tym miejscu warto również wspomnieć, że 1 marca 2017 roku, Artur Boruc poinformował wszystkich o zakończeniu kariery reprezentacyjnej, a 10 listopada zagrał pożegnalny mecz z Urugwajem. Polski piłkarz wystąpił wtedy na murawie z numerem 65 oraz opaską kapitana, a w 44. minucie został pożegnany przez kolegów z boiska i kibiców. Artura Boruca na boisku zastąpił Łukasz Fabiański.

Artur Boruc - Instagram

Artur Boruc jest aktywny na Instagramie. Znajdziecie go bez problemu, wpisując w lupkę jego imię i nazwisko. Co ciekawe, piłkarza obserwuje tam ponad 328 tysięcy osób!

QUIZ: Piłka nożna - czy wiesz o jakie pieniądze chodzi?

Pytanie 1 z 12
Szalona cena za oryginalną koszulkę reprezentacji Polski, której producentem jest Nike, wywołała falę oburzenia. Podczas Mistrzostw Świata w Korei i Japonii za drogie koszulki naszych piłkarzy krytykowano by firmę…