Antek Smykiewicz i Robert Sadowski pomagają charytatywną płytą na święta. Piękny gest artystów!

i

Autor: Materiały prasowe Robert Sadowski Antek Smykiewicz i Robert Sadowski pomagają charytatywną płytą na święta. Piękny gest artystów!

Antek Smykiewicz i Robert Sadowski pomagają charytatywną płytą na święta. Piękny gest artystów!

2021-12-08 19:44

Ktoś kiedyś powiedział, że gdy spotkasz na swojej drodze odpowiednich ludzi, to sprawią, że zaczynasz biec przez życie. Dzięki nim rosną Ci skrzydła, byś mógł wzbić się wysoko do nieba. Spotkali się w studio przy pracy nad wspólną kompozycją. Choćby mówili. Antek Smykiewicz i Robert Sadowski postanowili w tym roku dać słuchaczom na Święta Bożego Narodzenia wyjątkowy prezent. Nowy album świąteczny pt. Wigilia Deluxe.

Wigilia Deluxe to ekskluzywne, wzbogacone i rozbudowane wydanie albumu Wigilia - czyli zbioru najpiękniejszych piosenek świątecznych i kolęd w wykonaniu Antka Smykiewicza. Wyjątkowe aranżacje nie tylko umilą okres Świąt Bożego Narodzenia, ale również skłonią do refleksji w tym zmieniającym się świecie. Płyta oprócz na nowo zmiksowanych i wzbogaconych o nowe brzmienia, chóry i wokale utworów, zawiera bonus tracki i trzy autorskie piosenki, w tym premierową kompozycję Na Gwiazdkę.

Antek Smykiewicz szczerze o pobycie w Forcie Boyard

Wigilia Deluxe to nie tylko muzyczny klimat Świąt Bożego Narodzenia, ale realne przesłanie o miłości i braterstwie. Producent płyty z każdego sprzedanego egzemplarza, przekaże 10% dochodu na ratowanie malutkiej Mai Tomczak, którą Antek Smykiewicz spotkał na swojej drodze podczas koncertu charytatywnego, będącego częścią zbiórki pieniędzy na lek ratujący jej życie. Maja urodziła się 21 kwietnia 2020 roku. Osiem miesięcy później, stwierdzono u niej SMA typ 2 - rdzeniowy zanik mięśni. Maleństwu można pomóc, wystarczy terapia genowa, która spowoduje, że organizm dziecka samoczynnie zacznie wytwarzać białko, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mięśni. Niestety - koszt leczenia, to prawie 9,5 mln złotych. Pomoc Mai, to jeden z powodów powstania wersji Deluxe płyty Wigilia. W chwili nagrywania ostatniej piosenki, w skarbonce brakuje niecałe 6 mln złotych. Teraz każdy z nas może zrobić coś dobrego i razem możemy zdążyć uratować Maję.