Aleksiej Nawalny – Nemezis Putina czy kolejny car Rosji?

i

Autor: Kadr z filmu Moskiewski sąd ogłosił wyrok ws. Aleksieja Nawalnego. Został skazany na kolonię karną z kanału naTemat.pl Aleksiej Nawalny – Nemezis Putina czy kolejny car Rosji?

Aleksiej Nawalny – Nemezis Putina czy kolejny car Rosji? [PODCAST]

2022-04-19 6:37

Sprzeciwianie się Władimirowi Putinowi bywa bardzo ciężkie dla zdrowia. Dał on do zrozumienia, że zdrajcy stanu nie zasługują, być dalej żyć. W sierpniu 2020 roku, lider opozycji Aleksiej Nawalny, został otruty Nowiczokiem. Wyszedł z tego cudem. Oto historia o Nemezis Putina. To opowieść o konflikcie dwóch mężczyzn. Bronią jednego jest cała armia, drugiego poczucie humoru i potęga mediów społecznościowych.

Aleksiej Nawalny urodził się 4 czerwca 1976 roku w Butyniu. Lider rosyjskiej opozycji. Ma dwa kanały w serwisie YouTube, na których zamieszcza filmy o szczegółach korupcji w administracji Putina. Autor najpopularniejszych blogów w Rosji. Ukończył dwa fakultety - prawo i finanse. Gazeta Wiedomosti uznała go za polityka Rosji 2011, to po wyborach parlamentarnych, gdzie zaangażował się w protesty. W czasie jednej z pierwszy demonstracji został zatrzymany i trafił na 15 dni do aresztu. 18 lipca 2013 roku sąd w Kirowie skazał Nawalnego na pięć lat więzienia - według sądu działalność polityka w państwowej spółce Kirowles przynosiła ogromne straty. Po ogłoszeniu wyroku odbyły się demonstracje w Moskwie i Petersburgu. W 2017 roku przed biurem Fundacji Walki z Korupcją Nawalnego zaatakowali nieznani sprawcy, którzy polali mu twarz zielenią brylantową z domieszką innych składników. Opozycjonista utracił w 80 procentach zdolność widzenia w prawym oku.

Listen to "Aleksiej Nawalny – Nemezis Putina czy kolejny car Rosji?" on Spreaker.

Wojna w Ukrainie. PODCASTY

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie w 2022 roku, prezentujemy Wam sylwetki osób, które są bezpośrednio zaangażowane w konflikt. Do tej pory Kuba Adamiak i Damian Wilczyński stworzyli następujące sylwetki: