Łukaszenka zdradził plany Putina?

i

Autor: ARCHIWUM

Aleksander Łukaszenka – lider ludu. Historia ostatniego dyktatora w Europie [PODCAST]

2022-03-21 10:00

Nie popiera wojny w Ukrainie, a mimo wszystko pozwolił rosyjskim wojskom ustawić się wzdłuż granicy z Ukrainą upierając się, że są to ćwiczenia. Uważa że Wilno i Białystok należą do Białorusi. Zaczepia zachodu i czeka na krok, który może rozpętać III wojnę światową. Aleksandr Łukaszenka, człowiek rządzący Białorusią od… 28 lat.

Jest początek lat 90tych, XX wieku. W Białorusi powstaje drużyna piłkarska, która składa się z polityków Rady Najwyższej. Wśród zawodników znajduje się przyszły prezydent tego kraju Aleksander Łukaszenka. Najczęściej na treningi przychodził w czerwonych dresach i spodenkach – lubił ten kolor. Już wtedy na boisku pokazywał swoją mściwość do innych zawodników. Na boisku zawsze znalazł powód aby komuś podstawić nogę i kogoś sfaulować. Na początku lat 90-tych, do gabinetu Łabiedźki przyszło czworo młodych ludzi. Powiedzieli mu, że należy zrobić jakąś rewolucję. Chodziło przede wszystkim o lepsze życie. Ludzie pracowali w fabrykach, a nie mogli nic kupić w sklepach.Białorusini mieli dość komunistów, którzy kurczowo trzymali się władzy. Chcieli żyć jak na Zachodzie. W trakcie radzieckich wyborów frekwencja wynosiła 99%. Jednak to była fikcja. W lokalach wyborczych za oddanie głosu, wyborcy mogli kupić napoje, mięso i inne artykuły pierwszej potrzeby. Posłuchaj całego podcastu o prezydencie Białorusi, stworzonym przez Damiana Wilczyńskiego i Kubę Adamiaka.

Listen to "Aleksander Łukaszenka – lider ludu. Historia ostatniego dyktatora w Europie" on Spreaker.

Wojna w Ukrainie. PODCASTY

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie w 2022 roku, prezentujemy Wam sylwetki osób, które są bezpośrednio zaangażowane w konflikt. Do tej pory Kuba Adamiak i Damian Wilczyński stworzyli następujące sylwetki:

Sonda
Czyjej historii chcielibyście posłuchać?