Alek Rogoziński - Skradziony Klejnot. Nowa książka już dostępna!

i

Autor: HARDE Alek Rogoziński - Skradziony Klejnot. Nowa książka już dostępna!

Alek Rogoziński - Skradziony Klejnot. Nowa książka już dostępna!

2022-02-09 14:16

Skradziony klejnot – zanurz się w sadze obyczajowej z cyklu "Gorset i szpada". Mistrz komedii kryminalnych Alek Rogoziński, uwodzi czytelników wibrującą emocjami sensacyjno-miłosną historią, rozgrywającą się w XVII wieku na dworze Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery.

Julia Zasławska, młodsza z dwójki córek hrabiego Gustawa Zasławskiego i jego trzeciej, młodszej o dziesięć lat francuskiej żony, nie tak wyobrażała sobie przyszłość. Wychowana w Paryżu polska hrabianka, zostaje siłą wysłana do ojczyzny, by ratować rodzinę przed bankructwem. Julia w Polsce musi znaleźć sobie męża! Obstaje przy tym jej majętna ciotka. Piękna osiemnastolatka załamuje ręce, ale trafia wcale niezgorzej, dołączając do grona dwórek królowej Marii Kazimiery przez poddanych zwanej Marysieńką. Czy teraz Julia odetchnie z ulgą? Nic podobnego. Pierwszego dnia jej pobytu w pałacu w Wilanowie ginie ulubiona kolia królowej. Napięcie rośnie, a skradziony klejnot, to nie jedyny problem – Alek Rogoziński wie, jak budować napięcie – w tajemniczych okolicznościach znikają też kolejne damy dworu. Bez dwóch zdań nasza hrabianka – z romantycznego Paryża – trafia w sam środek szalonej pałacowej intrygi. Jak też się w niej odnajdzie? Emocje nie opadają. Skradziony klejnot to tylko przygrywka, bo ktoś postanowił skraść tej dziewczynie serce. Czy mu się uda? Julia pokocha Polskę? Skradziony klejnot to pierwsza odsłona sagi obyczajowej z cyklu "Gorset i szpada" pióra Alka Rogozińskiego. Wielbiciele jego bestsellerowych komedii kryminalnych nie będą zawiedzeni.

KUP KSIĄŻKĘ JUŻ TERAZ!

Alek Rogoziński poleca swoją najnowszą komedię kryminalną "Skradziony klejnot"

Kim jest Alek Rogoziński?

Alek Rogoziński – dziennikarz, radiowiec i autor bestsellerowych powieści, które rozeszły się w nakładzie ponad 350 tysięcy egzemplarzy. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 związany z wydawnictwem Edipresse. Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem Ukochany z piekła rodem, zdobywając pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Dwie jego powieści, Jak Cie zabić, kochanie? i Do trzech razy śmierć, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie Książka roku portalu Lubimy Czytać. Trzykrotnie wygrywał w plebiscycie Zbrodnia z przymrużeniem oka. Jesienią 2019 roku jego powieść Raz, dwa, trzy… giniesz ty! doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa. Wyróżniony przez czytelników w plebiscycie Książka Roku jako najlepszy autor 2021.