ogórek

i

Autor: canva

zielony ogórek

Czy ogórka trzeba obierać ze skórki? Wielu z nas popełnia ten błąd

2024-04-04 13:49

Obierać czy nie obierać oto jest pytanie! Jedni bez zawahania jedzą ogórki ze skórą, a inni martwią się by im nie zaszkodziła i zawsze przed nałożeniem na kanapkę lub wrzuceniem do sałatki, go obierają. Jak jest poprawnie? Raz na zawsze rozwiewamy wątpliwości i piszemy o tym, czy ogórka faktycznie trzeba obierać ze skórki.

Czy należy obierać ogórki ze skórki przed jedzeniem? Stanowisko ekspertów jest jasne. Zielone, smaczne i zdrowe! Właśnie takie są ogórki, które można wykorzystać nie tylko jako dodatek do kanapek i sałatek. Z ogórków możemy zrobić pyszną zupę i wytrawne przetwory na zimę. Warto jeść ogórki, ponieważ są warzywem bogatym w wiele witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, a przy tym są niskokaloryczne. Ogórki pomagają regulować ciśnienie krwi, doskonale nawadniają organizm i pozwalają szybko ugasić pragnienie, a także korzystnie wpływają na układ pokarmowy. Ogórki mają także działanie moczopędne, dlatego oczyszczaniu organizmu z toksyn oraz wspierają metabolizm.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego trzeba myć jajka przez rozbiciem? Wiele osób popełnia błąd

Ile razy TO ROBICIE?| WYWIADEX trudne pytania i SZCZERE odpowiedzi

Obieranie ogórków gruntowych i szklarniowych - tak czy nie? Odpowiadamy

Czy trzeba obierać ogórki do mizerii, na kanapkę i do innych sałatek? Jeśli stoimy przed wyborem, czy jeść ogórka zielonego ze skórką czy bez, nie obierajmy ich. Dlaczego? Okazuje się, że skórka ogórka jest bogata w wiele właściwości i witamin. W niej znajduje się między innymi witamina K, niezbędna dla zdrowia kości i prawidłowej krzepliwości krwi. Skórka z ogórka ma też w sobie dużo błonnika pokarmowego, dzięki czemu reguluje pracę układu pokarmowego i chroni nas przed zaparciami, a dodatkowo wspiera odchudzanie. Czy ogórki jeść ze skórką? Nie ma przeciwwskazań, aby nie jeść ogórków ze skórką, ale należy pamiętać, by dokładnie je umyć i pozbyć się zanieczyszczeń. Jeśli jednak boimy się, że skórka przyklei nam się do żołądka to jak najbardziej je obierzmy.

Owoc czy warzywo? Sprawdź czy odgadniesz!

Pytanie 1 z 12
Oliwki to: