buraki

i

Autor: pixabay.com

TRIK W KUCHNI

Jak zetrzeć buraki na tarce bez brudzenia rąk? Ten patent robi furorę na Instagramie

2024-06-27 15:52

Burak to bardzo popularne warzywo, które ma wiele zdrowotnych właściwości. Niestety jego jedną wadą jest kolor, który mocno barwi. Gdy poplamimy ubrania ciężko jest je odeprać i to samo tyczy się rąk, które po kontakcie z burakiem są odbarwione. Jest jednak na to sposób, szczególnie podczas ścierania ich na tarce.

Buraki są bardzo zdrowe, a swoje lecznice właściwości zawdzięczają betalainom, czyli tym samym barwnikom, które występują w szpinaku. Spożywając te czerwone warzywa możemy poprawić poziom żelaza we krwi, obniżyć ciśnienie, a nawet walczyć z przeziębieniem. Dzięki spożywaniu buraków możemy mieć lepszą odporność i możemy skutecznie zapobiec wystąpieniu nowotworów. Jedną z najpopularniejszych potraw związaną z czerwonymi burakami jest barszcz czerwony. Warzywa te coraz częściej pojawiają się w sałatkach, a w połączeniu z octem balsamicznym i orzechami, wywołują rozkosz dla podniebienia. Z czerwonych buraków możemy też zrobić ćwikłę, jednak aby ją przyrządzić, musimy ugotowane warzywa zetrzeć na tarce. Jak to zrobić, by nie pobrudziĆ sobie burakami rąk? Jest na to sposób.

ZOBACZ TAKŻE: O tej godzinie należy jeść śniadanie. To najlepsza pora dla Twojego organizmu

SHORT 2 - WYWIADEX - BLACKFRIDAY

Jak nie pobrudzić rąk przy ścieraniu buraków?

Musisz zetrzeć buraki na tarce, a nie chcesz pobrudzić rąk? Choć pierwsze na myśl przychodzą gumowe rękawiczki, to nie są one tak skuteczne, jak sposób z Instagrama. Oczywiście rękawiczki chronią nasze dłonie, jednak pocierając buraka o tarkę, możemy przez przypadek zahaczyć gumą o ostrza i tym samym porwać rękawiczki w efekcie czego, nasze dłonie się pobrudzą. Instagramerki pokochały ścieranie buraków na tarce, dzięki... koszulce do segregatora.