pomidory

i

Autor: pexels

TAKI CZY NIE?

Czy można jeść pomidora i ogórka razem? Na ten temat pojawia się wiele mitów

2024-03-20 8:45

Z pewnością wiele razy spotkałeś się z zakazem, że ogórka i pomidora nie wolno ze sobą łączyć. Jedni uważają, że takie połączenie jest szkodliwe dla naszego organizmu, a jeszcze inni mówią, że zjedzenie tych warzyw razem pozbawia ich wzajemnie cennych właściwości. Jak jest naprawdę? Czy faktycznie nie można jeść pomidora i ogórka razem? Raz na zawsze rozwiewamy wątpliwości.

Czy można łączyć pomidora i ogórka? Co chwilę takie pytanie pojawia się w głowie niejednej osoby. Wszystko przez krążące wśród Polaków mity, które niestety są błędne i wprowadzają ludzi w zakłopotanie. Zarówno pomidor, jak i ogórek to dwa najpopularniejsze warzywa, które w każdym sklepie są na wyciągnięcie ręki. Konsumenci sięgają po nie bardzo często, ponieważ są idealnym dodatkiem na kanapkę lub do sałatek. Nie tylko o walory smakowe tu chodzi i o wygląd estetyczny, ale także o wartości odżywcze. Pomidory zawierają witaminę C, wzmacniają odporność, a nawet wpływają korzystnie na urodę. Ogórki natomiast mają w sobie dużo wody i błonnika, dlatego skutecznie pomagają między innymi w walce z zapraciami. Czy ogórka i pomidora można ze sobą łączyć?

Dawid Kwiatkowski planuje wyprowadzkę z Warszawy! "Uciekam do lasu"

Pomidory i ogórki - czy można je łączyć? W te mity nie warto wierzyć!

Czy można jeść ogórka i pomidora razem? Zakaz łączenia tych świeżych owoców, to jeden z najpopularniejszych mitów dietetycznych. Choć faktycznie pomidor i ogórek nie tworzą zgranego duetu, to spokojnie można jadać je razem na kanapce czy w sałatce. Ogórek zawiera enzym askorbinowy, który utlenia witaminę C z pomidorów, jednak nie jest to ani trujące, ani niebezpieczne dla naszego organizmu. Warto podchodzić do jedzenia pomidora z ogórkiem z rozwagą, ponieważ powiedzmy sobie szczerze - nawet jeżeli enzym z ogórka "unieszkodliwi" witaminę C z pomidora, to będzie to bardzo niezauważalna “strata” dla naszego organizmu. Podsumowując, śmiało można jeść pomidora i ogórka razem i eksperymentować z różnymi połączeniami, tworząc tym samym smaczne i zdrowe dania.

ZOBACZ TAKŻE: Czy trzeba obierać brązowe pieczarki? Nie każdy jest tego świadomy

My podajemy 3 składniki, a Ty zgadujesz co to za potrawa

Pytanie 1 z 11
Pieczarki, ser, jajko