Zawody konne w Koninie

i

Autor: Pixabay

Zawody jeździeckie już w najbliższy weekend w Koninie!

2022-06-14 14:42

Nieodłącznym elementem Dni Konina są Zawody Jeździeckie. Do miasta zjadą się konie oraz ich właściciele, a miłośnicy tego sportu będą mieli prawdziwą ucztę. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Święto Konina nie mogłoby się odbyć bez koni, a w związku z tym już w najbliższy weekend na konińskich błoniach odbędzie się niezwykle emocjonujące widowisko, które przyciąga nie tylko pasjonatów jeździectwa, ale również tych, którzy z ogromną ciekawością po raz pierwszy biorą udział.

Po raz szesnasty będziemy mieli przyjemność gościć zawodników z Polski startujących w Zawodach Jeździeckich. W tym roku są to zawody towarzyskie i regionalne, które trwać będą przez dwa dni w ramach Dni Konina. Osiemnastego w sobotę od godziny dziesiątej i w niedzielę również od godziny dziesiątej.

Powiedział Janusz Lipiński organizator wydarzenia i dodał, że w zawodach biorą udział jeźdźcy z całej Polski, którzy chętnie przyjeżdżają do Konina, aby spróbować swych sił i powalczyć o cenne nagrody.

W zawodach towarzyskich to są nagrody rzeczowe. Jeśli chodzi o zawody regionalne tam już jest pula nagród w sumie trzynaście tysięcy złotych na sześć konkursów. Najwyższej klasy konkurs i sobotnio i niedzielny to konkurs w którym zawodnik, który wygra będzie mógł otrzymać kwotę tysiąca trzystu pięćdziesięciu złotych, taka jest główna nagroda.

Już teraz swój udział zadeklarowało 40 par, do 16 czerwca trwają zapisy. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej MOSiR Konin.​