Areszt, więzienie

i

Autor: Pixabay 30-letni mężczyzna zakończył wakacje w więzieniu. Policjanci zatrzymali go w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie).

Wnioski o areszt dla podejrzanych ws. zabójstwa 49-latka niedaleko Konina

2021-06-21 9:46

Prokuratura wystąpi o tymczasowe aresztowanie dwóch podejrzanych o zabicie 49-latka w miejscowości Budzisław Kościelny (pow. koniński, woj. wielkopolskie) – przekazała w poniedziałek PAP prokuratura.

W sobotę około godz. 9 na ścieżce pomiędzy domami jednorodzinnymi w Budzisławiu Kościelnym znaleziono ciało mężczyzny. Po wstępnych oględzinach zwłok stwierdzono, że 49-latek miał wyraźne obrażenia głowy. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy byli widziani wspólnie z 49-latkiem w nocy z piątku na sobotę.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Ewa Woźniak przekazała w poniedziałek PAP, że obu zatrzymanym, mężczyznom w wieku 21 i 36 lat, przedstawiono zarzut zabójstwa 49-latka. Sprawcy mieli działać wspólnie i w porozumieniu. "Dziś prokurator wystąpi do sądu o zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego" – zapowiedziała.

Raport z Sopotu. Kibice entuzjastycznie powitali piłkarzy

Za zabójstwo grozi kara od ośmiu lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Prok. Woźniak opisała, że śmierć 49-latka była wynikiem pobicia. "Podejrzani złożyli wyjaśnienia. Opisali okoliczności tego zdarzenia i wzajemnie się pomawiają – kto bardziej bił i kto był bardziej agresywny" – wskazała prokurator.

Ofiara i podejrzani znali się od dawna. "Byli widziani dzień przed ujawnieniem zwłok do godzin późnonocnych. Razem pili alkohol" – dodała Woźniak.

Do zabójstwa 49-latka miało dojść w domu należącym do 36-letniego podejrzanego, około 60 m od miejsca ujawnienia zwłok. Według ustaleń śledczych mężczyźni zaatakowali ofiarę po tym, jak właściciel domu zdenerwował się na 49-latka.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Wnioski o areszt dla podejrzanych ws. zabójstwa 49-latka niedaleko Konina