Wiatr łamie nawet szlabany parkingowe

i

Autor: czytelnik Wiatr łamie nawet szlabany parkingowe

Wielkopolska: Wichura ZRYWA DACHY, ŁAMIE DRZEWA… Wieje do 120 km/h!

2022-02-19 8:43

Już kilkaset razy interweniowali strażacy w całej Wielkopolsce. To w związku z wichurami, które przechodzą między innymi nad naszym województwem. Wiatr, który wieje z prędkością do 120 km/h zrywa dachy, łamie drzewa, wyrywa znaki drogowe, a nawet łamie… szlabany! Przeczytajcie i zobaczcie więcej na naszej stronie internetowej.

W całym województwie obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed silnym wiatrem. W północnych regionach to ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia. Na południu obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. Nie zmienia to jednak faktu, że w całej Wielkopolsce wieje bardzo silny wiatr. 

Obecnie na obszarze województwa obserwowane są porywy wiatru w wysokości do 90 km/h. W ciągu najbliższych godzin prognozowane są porywy wiatru do 120 km/h na północy województwa i do 115 km/h na południu. W godzinach popołudniowych porywy wiatru będą słabnąć

czytamy w najnowszym komunikacie IMGW dotyczącym naszego województwa. 

Do tej pory w całej Wielkopolsce strażacy interweniowali już kilkaset razy. Wezwania dotyczyły przede wszystkim zerwanych dachów i powalonych drzew. 

Kilkadziesiąt tysięcy osób jest też bez prądu. Służby pracują nad usuwaniem skutków wichur, ale nie jest to proste. Ciągle wiejący wiatr utrudnia zadanie. 

Specjaliści przypominają, by zabrać z balkonów rzeczy, które mogą spaść i wyrządzić krzywdę przechodzącym pieszym albo uszkodzić samochody. Nie parkujcie też - jeżeli macie taką możliwość - w pobliżu drzew. 

QUIZ. Sobotnia ortografia. Tych słów używamy bez przerwy. Lepiej się nie pomylić

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawną pisownię:
Źródło: Wichura ZRYWA DACHY, ŁAMIE DRZEWA… Wieje z prędkością do 120 km/h!