Gdzie jest BURZA? Białystok już niedługo zostanie zalany?

i

Autor: pixabay Gdzie jest BURZA? Białystok już niedługo zostanie zalany?

Wielkopolska: OSTRZEŻENIE IMGW 30.06.2021 - BURZE Z GRADEM!

2021-06-30 11:54

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla sporej części województwa Wielkopolskiego. W naszym regionie mogą pojawić się gwałtowne zjawiska meteorologiczne. Tym razem chodzi o burze z gradem i silnie wiejący wiatr. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Ostatnie dni w Wielkopolsce upływały pod znakiem słońca i wysokich temperatur. Niestety, jak to w przypadku takiej pogody bywa nadchodzi jej załamanie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, w którym czytamy, że w większości powiatów w województwie mogą wystąpić gwałtowne zjawiska. Chodzi o burze z gradem i silnie wiejący wiatr. 

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad

czytamy w ostrzeżeniu IMGW. Obowiązuje ono w środę, 30 czerwca od godziny 9:00 do 20:00. Dotyczy północnych powiatów województwa Wielkopolskiego, w tym Poznania i powiatu poznańskiego. 

Poznań ZALANY! Ogromna nawałnica przeszła przez miasto!

Specjaliści przypominają, żeby z balkonów zdjąć przedmioty, które mogą spaść i wyrządzić krzywdę przechodzącym pieszym lub uszkodzić samochody. Z kolei kierowcom radzimy, by w miarę możliwości unikali parkowania swoich pojazdów pod drzewami. 

QUIZ. Tych postaci z bajek nie da się nie znać! 8/10 punktów to minimum!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się leniwiec z „Epoki Lodowcowej”?
Źródło: Wielkopolska: OSTRZEŻENIE IMGW 30.06.2021 - BURZE Z GRADEM!