palmy

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Wakacje pod palmą...to już możliwe

2022-06-27 23:24

O gorących wakacjach w ciepłych krajach marzy każdy. Zazwyczaj ta wizja łączy się z ogromną palmą , która ochroni nas przed słońcem, kiedy będziemy mieli już dosyć upału. Upały w końcu opanowały naszą codzienność, ale jak się okazuje to możemy mieć i palmę.

Tak długo czekaliśmy na lato, a jak już przyszło, to mocno daje nam się we znaki. Skwar z nieba się leje, upał doskwiera każdemu, a w głowie pojawia się myśl o chłodnym napoju i palmie w której cieniu moglibyśmy odpocząć. I jak się okazuje nie tylko chłodny napój może być na wyciągnięcie ręki,ale również palma...

Mamy kilka odmian palm, robią duże wrażenie, ilość zdjęć, które dzisiaj zostały tutaj zrobione, ilość zapytań o nasze rośliny przerosła nasze oczekiwania. Pomysł pojawił się całkiem przypadkiem na wakacjach jak byliśmy stwierdziliśmy, że spróbujemy sprzedawać i realizować ogrody na terenie Polski.

Powiedział Radosław Piechota sprzedawca egzotycznych roślin i dodał, że palmy to piękne i bardzo dekoracyjne rośliny. Niektórym palmy przypominają beztroskie chwile spędzone w ciepłych krajach, dlatego wiele osób pragnie posiadać je w swojej kolekcji.

Bardzo dużo osób ma przekonanie, że to jest bardzo trudne zwłaszcza jeśli chodzi o zimę. Natomiast część z nich wytrzymuje do minus siedemnastu stopni, jeżeli ta temperatura zostanie przekroczona czyli spadnie poniżej minus siedemnastu stopni należy je okryć  agrowłókniną ewentualnie kablem grzewczym. Czas piętnaście minut pracy.

I jak się okazuje palma ogrodowa po odpowiednim zabezpieczeniu może rosnąć na zewnątrz przez cały rok,a my latem możemy poczuć się jak na wakacjach w egzotycznych krajach.