Uczniowie z Zespołu Szkół w Kleczewie zakończyli rok szkolny spektaklem "Kopciuszek"

2022-06-27 15:14

Przedstawienie wyjątkowe pod każdym względem. Z powodzeniem mogłoby zostać wystawione w profesjonalnym teatrze. Spektaklem pt. "Kopciuszek" uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie postanowili zakończyć rok szkolny 2021/2022. Przedstawienie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilczynie.

Sami uszyli baśniowe stroje, sami wystąpili na scenie, a ról nauczyli się w języku angielskim i niemieckim. Spektaklem teatralnym, rok szkolny postanowili zakończyć uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie.

Przede wszystkim łączy ta sztuka wiele elementów, między innymi muzykę, stroje, które wyszły z naszej pracowni krawieckiej, scenografia, słowo, taniec. Wszystko się dzieje na tej scenie, na pewno się nie nudzimy. Sztuka jest na tyle intuicyjna, że jesteśmy w stanie w tę bajkę wejść i w tej bajce pozostać.

powiedziała nam Aneta Kalina Szczepaniak dyrektor ZSOiT w Kleczewie i dodała, że uczniowie przygotowywali się do spektaklu kilka miesięcy, a uszyte przez nich w pracowni krawieckiej stroje mogłyby z powodzeniem służyć profesjonalnym aktorom.

Wyjątkowość przedstawienia pt. "Kopciuszek" polegała też na interakcji z publicznością. Młodzi aktorzy nie ograniczali się do występów na scenie. W finale zatańczyli na balu wraz z Kopciuszkiem i księciem także widzowie obecni na sali.

Obsada: Oliwia Natywo, Michał Pawlak, Julia Ślebioda, Anita Jeryś, Weronika Wozińska, Martyna Kowalska, Hubert Szczepaniak, Olek Duryński, Ola Wincza, Alicja Stępczyńska, Julia Mączyńska, Zuzanna Wincza, Adam Krasiński, Igor Budziak, Majka Robak, Maja Barszcz, Mrtyna Prus, Julia Ślebioda, Eryk Szeląg, Szymon Ochnicki.

Reżyseria: Iwona Krasińska, Anna Kostrzewa, Elwira Jeglińska, Wioletta Adamczyk

Kostiumy: Zofia Dryjańska i uczennice ze Szkoły Branżowej w Wilczogórze