Szkoła podstawowa w Kozarzewie będzie wyremontowana

2022-06-23 11:18

Na tę wiadomość uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Kozarzewie czekali z niecierpliwością. Wkrótce ruszy remont szkoły, która została dotkliwie zniszczona podczas wichur. W Urzędzie Gminy w Kazimierzu Biskupim wójt Grzegorz Maciejewski i przedstawiciel wykonawcy Jan Józefacki podpisali umowę. Na ten cel gminie jako jedynej w powiecie konińskim udało się pozyskać pieniądze z Funduszy Norweskich.

Zerwany dach, uszkodzenia budynku - tak wyglądała szkoła w Kozarzewie po ubiegłorocznych wichurach. Już wkrótce rozpocznie się tam generalny remont.

Bardzo się cieszymy, nie tylko z tego powodu tego incydentu, ale w ogóle szkoła ma dokładnie w tym roku 30 lat od zakończenia modernizacji. Wymaga konkretnych zmian szczególnie stolarki okiennej, drzwiowej, pokrycia dachowego, ocieplenia.

powiedział Adam Wiedera dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozarzewie. Szkoła po remoncie zmieni się nie do poznania. Oprócz potrzebnych napraw będzie też wymiana ogrzewania na ekologiczne.

Pompy ciepła, fotowoltaika, termoizolacja, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, wymiana instalacji elektrycznej oraz przebudowa i remont wszystkich klas. Bardzo się cieszę, bo otrzymaliśmy w prestiżowym konkursie funduszy norweskich dofinansowanie w wysokości dwóch milionów trzysta tysięcy złotych.

mówił wójt gminy Kazimierz Biskupi Grzegorz Maciejewski i dodaje, że remont szkoły potrwa około półtora roku, a prace budowlane nie będą przeszkadzały uczniom w nauce. W szkole podstawowej w Kozarzewie uczy się obecnie prawie setka uczniów.