górnik

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Rusza runda wiosenna piłki nożnej

2024-03-15 8:19

Już za chwilę piłkarze Górnika Konin, po zimowej przerwie, staną na murawie do rundy rewanżowej. Za nimi mecze sparingowe, ale również dużo treningów. Awans mają, na wyciągnięcie ręki.

Rusza runda wiosenna, rozgrywek piłkarskich. Do gry ligowej, wróci Górnik Konin. Rundę zimową piłkarze zakończyli na pierwszej pozycji w tabeli, z 35 punktami. Awans mają na wyciągnięcie ręki.

Wierzę w to, że zrobimy ten awans do czwartej ligi, bo taki mamy cel. No i że w tej czwartej lidze, na pewno, przynajmniej, po tych meczach, tak mi się wydaje, że nie będziemy tylko drużyną, która będzie myślała, tylko o tym, żeby się utrzymać, ale żeby ugrać jak najwięcej.

Powiedział nam trener Górnika Konin, Maciej Rozmarynowski i dodał, że dwóch piłkarzy opuściło skład, ale są już nowi, na pokładzie biało niebieskich. Po wszystkich zmianach, czeka ich teraz prawdziwy sprawdzian.

Ja uważam, że drużyna jest bardzo dobrze przygotowana na ten sezon. Ciężko pracowaliśmy z trenerem i myślę, że ta runda, będzie pozytywna dla nas.

Już nie możemy się doczekać pierwszego meczu. Były to ciężkie trzy miesiące treningów. Test najważniejszy, będzie teraz w sobotę i oby to, był to test na plus, oby zakończył się wygraną.

Powiedzieli nam Adam Krzos i Dawid Śnieg, z Górnika Konin. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę. Biało niebiescy o wygraną zawalczą w Dopiewie.