Rekordowa liczba uczestników Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa

2022-06-27 22:09

W tym roku po raz drugi bieg odbył się wieczorem. Zmieniona została nieco trasa. Za to niezmiennie królował dystans 10 km dla biegaczy i 5 km dla maszerujących z kijkami. W biegu i nordic walking startowała liczna reprezentacja z Konina.

XXIV edycja Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa przeszła do historii jako rekordowa pod względem frekwencji. Na starcie zameldowało się ponad 300 biegaczy. Po raz drugi impreza odbyła się wieczorem. Start poprzedziła rozgrzewka, którą poprowadził olimpijczyk Tomasz Szymkowiak. To już tradycja, że w Biegu Milowego Słupa co roku uczestniczą znani sportowcy. W tym roku na starcie zameldował się jeszcze jeden mistrz olimpijski Paweł Czapiewski.

Zgłosiło się 369 uczestników, co bardzo nas cieszy dlatego, że tendencja pocovidowa jest taka w całej Polsce, a rozmawiałam o tym z panami olimpijczykami o tym, z panem Pawłem Czapiewskim i Tomaszem Szymkowiakiem, że niestety zauważalny jest trend spadającej liczby osób na imprezach biegowych naszej rangi.

powiedziała nam Ewa Kulczyńska dyrektor konińskiego MOSiR-u. Trasa tegorocznego biegu wiodła w większości przez starówkę, dalej mostem Unii Europejskiej, Trasą Warszawską i kończyła się w tym samym miejscu, gdzie był start, to znaczy na Placu Wolności.

Starówka jak zawsze wieczorem, przy okazji takich imprez wygląda pięknie. Dlatego biorąc pod uwagę, że w biegu uczestniczą nie tylko mieszkańcy Konina, również goście. Będą mogli sobie zobaczyć jak pięknie wygląda nasze miasto wieczorem.

mówił Piotr Korytkowski prezydent Konina.

Oto tegoroczni zwycięzcy:

  • 1 miejsce w biegu na 10 km Dmytro Didowodiuk (mężczyźni) Adrianna Kalbarczyk (kobiety)
  • 1 miejsce w marszu nordic walking na 5 km Tomasz Marczak (mężczyźni) Kamila Kolberg (kobiety)