Pomysły studentów Politechniki Poznańskiej na rynek w Kazimierzu Biskupim i plażę w Kozarzewku

2022-06-27 13:35

Studenci architektury przedstawili w ramach konkursu urbanistycznego swoje projekty na przebudowę rynku w Kazimierzu Biskupim i zagospodarowanie terenu wokół jeziorka w Kozarzewku.

Studenci architektury z Politechniki Poznańskiej przedstawili swoje projekty w ramach konkursu na przebudowę rynku w Kazimierzu Biskupim i zagospodarowania terenu wokół zbiornika wodnego w Kozarzewku. Nad projektami pracowali cały semestr i teraz przedstawili swoje pomysły w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim.

Młodzież jednak myśli nowocześnie i oni chcą stworzyć symbol Kazimierza Biskupiego na przyszłość, który będzie oddziaływał. Ja nie jestem pewien, czy oni chcą utrwalać tę historię, która jest, tylko chcą jakiś etap wyżej - coś nowoczesnego. Ale są tutaj pomysły, które łączą nowoczesność i tę tradycję.  

powiedział przewodniczący jury z Politechniki Poznańskiej Robert Ast. Wójt Kazimierza Biskupiego Grzegorz Maciejewski obiecał, że z każdego projektu wykorzysta elementy, które złożą się na całość przebudowanego rynku i terenów w Kozarzewku.

Bardzo fajne rozwiązania, które mnie zaciekawiły. Przyglądając się na te rozwiązania, patrzę jak można je wykonać. W jaki sposób techniczny i czy są tam w ogóle możliwości terenowe, infrastrukturalne no ale przede wszystkim też koszty. Na pewno nie chciałbym, żeby rynek w Kazimierzu Biskupim zatracił te właściwości, które ma, czyli te historyczne.

mówił Grzegorz Maciejewski wójt Kazimierza Biskupiego. W konkursie urbanistycznym wzięło udział 150 studentów. Za przygotowanie projektu otrzymali oni zaliczenie na studiach, a najlepsi wyjechali z Kazimierza Biskupiego z nagrodami.​