Maturzystka z Konina nagrała film o życiu w pandemii!

2022-06-14 13:05

Młoda mieszkanka Konina z grupą znajomych nakręciła film o życiu młodzieży w czasie pandemii. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej

Temat pandemii powrócił dzięki filmowi, który wyreżyserowała uczennica II LO w Koninie, a obecnie świeżo upieczona maturzystka. W Konińskim Domu Kultury odbyła się właśnie premiera filmu.

"Bezsilność" to taki wyraz wszystkiego tego co czuliśmy przez okres pandemii i okres zdalnego nauczania i myślę, że taka "laurka" tego co było. Pisanie tego jak było nam ciężko, wydaje się trochę małą rzeczą przy tym jak faktycznie to wyglądało.

Powiedziała nam Patrycja Chęcińska debiutująca reżyserka i dodaje, że w realizację filmu zaangażowali się koledzy, a roli głównej wystąpiła pochodząca z Konina Szantal Strzelińska, obecnie studentka łódzkiej filmówki.

Cieszę się, że powstał ten film, bo Patrycja zdecydowała się wybrać jako swój debiut fabułę i bardzo się z tego cieszę.Tym bardziej, że też pozytywnie oceniam ten film. Jest to bardzo ciekawa opowieść.

Mówił Andrzej Moś z AKF MUZA, który sprawował opiekę artystyczną nad ekipą filmową.

"Bezsilność" to półgodzinna etiuda filmowa. Podczas pokazu premierowego film obejrzała młodzież z konińskich szkół średnich.​