toaleta

i

Autor: canva

HIGIENA

Zawsze zamykaj deskę sedesową. Jeśli tego nie robisz, musisz liczyć się z konsekwencjami!

2024-02-07 12:49

Pytania banalne, ale wciąż budzi wątpliwości. Zamykać deskę sedesową czy nie? Okazuje się, że jeśli tego nie robisz, powinieneś liczyć się z groźnymi konsekwencjami. Sprawdź, dlaczego po skorzystaniu z toalety warto zamykać deskę i czy należy to robić przed spuszczeniem wody, czy też po. To bardzo istotne!

Czy powinno się zamykać deskę sedesową? Każdy z nas ma swoje domowe przyzwyczajenia. Inni brudne skarpetki od razu wrzucają do kosza na pranie, ale są też tacy co rzucają je w kąt i czekają "aż same się wyniosą". Jeszcze inni gromadzą kubki z resztkami herbaty w pokoju, a inni od razu po wypiciu pędzą od razu do zlewu i myją swój ulubiony kubek. Co człowiek to inne przyzwyczajenia. Podobnie jest również w łazience w której znajduje się sedes. Jedni zamykają jego klapę od razu po skorzystaniu, a inni zostawiają otwartą. Okazuje się, że osoby z pierwszego kręgu robią to prawidłowo, ponieważ zamknięta klapa może uchronić nas przed groźnymi bakteriami.

ZOBACZ TAKŻE: Użyj proszku do pieczenia pod prysznicem, a nie uwierzysz co się stanie! Ten trik pokocha każdy

Tak kiedyś wyglądała Katarzyna Dowbor! Zobacz jak zmieniła się przez lata ulubienica widzów! | ESKA 2

Jak zostawiać deskę sedesową?

Wiemy już, że powinno się opuszczać deskę sedesową, jednak czy zdajesz sobie sprawę kiedy jest poprawnie ją zamykać? Okazuje się, że to bardzo istotna sprawa! Toaleta jak kuchnia, to miejsce o które trzeba bardzo mocno dbać. Zachowanie porządku i higieny jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Mimo regularnego czyszczenia i płynów do dezynfekcji, na sedesie, a przede wszystkim w jego wnętrzu, namnaża się wiele bakterii, których nie da się zobaczyć gołym okiem. Mimo iż są niewidoczne, to niestety są groźne dla naszego zdrowia, tak więc w tym miejscu warto wspomnieć o tym kiedy zamykać deskę sedesową. Należy robić to od razu po skorzystaniu z ubikacji, ale przed spuszczeniem wody. To bardzo istotne, by nie rozprzestrzeniać bakterii z wnętrza sedesu na naszą toaletę.

Jaką panią domu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Mają przyjść do Ciebie goście, kiedy i w jaki sposób zaczynasz przygotowania?