proszek do pieczenia, prysznic

i

Autor: canva

PATENT NA...

Zapomnij o chemii. Użyj proszku do pieczenia pod prysznicem. Ten trik działa cuda!

2024-04-03 12:39

Proszek do pieczenia to składnik, bez którego trudno wyobrazić sobie wiele wypieków. Jest niezbędnym produktem w kuchni, który przydaje się nie tylko przy pieczeniu biszkoptów, ale także podczas produkcji śniadaniowych placków. Czy wiedziałeś, że proszek do pieczenia może być stosowany także w łazience? Użyj go pod prysznicem, a nie uwierzysz co się stanie!

Proszek do pieczenia to mieszanka sody, mąki ziemniaczanej i kwasu. Jest niezbędnym składnikiem w kuchni, którego można użyć do spulchniania chleba, biszkoptów, a nawet placków bananowych robionych na patelni.  Proszek ma jednak słabsze działanie niż sama soda oczyszczona, dlatego należy użyć go więcej. Okazuje się, że proszek do pieczenia ma swoje zastosowanie nie tylko w kuchni. Można go użyć w kosmetyce, jako produkt do do zrobienia maseczki oczyszczającej. To jednak nie koniec. Proszek do pieczenia można wykorzystać także do wybielania zębów i zastosować go w procesie łagodzenia stanów zapalnych jamy ustnej. Produkt ten sprawdzi się również idealnie podczas sprzątania. Możemy wymyć nim lodówkę, pralkę, a nawet wybawić plamę. Sprawdzi się także idealnie podczas prania białych firanek, ponieważ znacznie je odświeży.

WPADKA VIKI GABOR NA SYLWESTRZE! DODA NA EUROWIZJI | Maks on air

Proszek do pieczenia - sprzątanie w łazience

To nie koniec zastosowań proszku do pieczenia. Możemy go użyć także w kuchni czyszcząc piekarnik lub w łazience. Proszek sprawdzi się idealnie do czyszczenia toalety, a nawet do wypolerowania prysznica. Wystarczy wymieszać go z drugim składnikiem, by powstała magiczna papka, która rozpuści kamień, jak i największy brud. Nie wiesz czym wyczyścić szyby pod prysznicem? Oto nasze propozycje:

Mieszkanka: ocet + proszek do pieczenia

Najpopularniejszą mieszanką do sprzątania jest połączenie proszku do pieczenia z octem. Taką papką możemy umyć najbardziej zakamienione miejsca. W tym celu możemy użyć szmatki, gąbeczki lub nawet szczoteczki do zębów, by dotrzeć do najmniejszych zakamarków i trudno dostępnych miejsc.

Mieszanka: płyn do mycia naczyń + proszek do pieczenia

Proszek do pieczenia możemy połączyć także z płynem do mycia naczyń. Do tej papki należy dodać taką samą ilość octu jabłkowego i nabłyszczacza do zmywarki. Gdy połączymy te składniki musimy zalać je pół litrem wody. Pozostało nam już tylko wyczyścić kabinę prysznicową, spłukać ją wodą i wytrzeć do sucha. Szybko zobaczysz efekty, ponieważ szyby prysznicowe pozbędą się kamienia i zrobią się naprawdę przejrzyste!

Jaką panią domu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Mają przyjść do Ciebie goście, kiedy i w jaki sposób zaczynasz przygotowania?
Listen on Spreaker.