Pielęgnacja dłoni na wiosnę

i

Autor: Unsplash

URODA

Wiosenna pielęgnacja dłoni. Jak przywrócić im gładkość i nawilżenie?

2024-03-27 13:23

Sucha skóra rąk to efekt niskich temperatur, ogrzewania i suchego powietrza w pomieszczeniach. Ty też zmagasz się z taką „pamiątką” po zimie? Przeczytaj nasz poradnik, w którym wyjaśniamy, jak zregenerować dłonie i sprawić, by odzyskały miękkość i piękny wygląd.

Sucha, ściągnięta, piekąca skóra rąk to nic przyjemnego – szczególnie, gdy dodatkowo zaczyna boleć i pękać. Te przykre objawy to częsty efekt niewłaściwej pielęgnacji w trakcie zimowych miesięcy. Jeżeli w chłodne dni unikałaś rękawiczek i stosowałaś kremy o bardzo lekkiej, wodnistej formule, suchość rąk jest tego konsekwencją. Na szczęście, istnieją skuteczne kuracje ratunkowe, dzięki którym skóra rąk znów stanie się miękka, gładka i nawilżona. Jak to zrobić? Oto pielęgnacyjne SOS dla dłoni w kilku prostych krokach.

Wykonaj natłuszczający peeling

Peeling to podstawowy krok w pielęgnacji skóry. Zabieg oczyszczający i odżywiający warto wykonywać także na suchej skórze rąk. Dlaczego? Drobinki ścierające pomogą zmiękczyć i usunąć martwy naskórek, a także przygotują dłonie do dalszych etapów pielęgnacji. W tym celu możesz sięgnąć po peeling, który stosujesz do całego ciała (w sytuacji, gdy dłonie pękają i sączy się z nich krew, pomiń ten krok aż do czasu, gdy skóra się zagoi). Nie szoruj mocno podrażnionej skóry - masuj ją delikatnie, wykonując okrężne ruchy na całej ich powierzchni. Oleista formuła peelingów do ciała pozostawia na skórze film ochronny, chroniąc ją przed przesuszaniem. Pozwól, by składniki kosmetyku działały jeszcze przez jakiś czas. Gwarantujemy, że taki zabieg przyniesie dłoniom natychmiastową ulgę.

Postaw na nocną regenerację

Za co uwielbiamy nocne maski odżywcze do rąk? Bo to prawdziwa bomba składników regenerujących, dzięki którym rano skóra dłoni jest cudownie miękka, gładka i elastyczna, a po szorstkich, podrażnionych miejscach nie ma śladu. Wydaje się niemożliwe? Wypróbuj takie produkty na własnych dłoniach, a gwarantujemy, że szybko zapomnisz o problemie suchości. Sekret tkwi nie tylko w skoncentrowanej formule maski, ale także w sposobie aplikacji. Nakładamy ją grubą warstwą, a następnie sięgamy po cienkie, bawełniane rękawiczki, które przyspieszą działanie składników aktywnych. To prawdziwe remedium na problem suchych rąk. Jeżeli twoje dłonie są bardzo szorstkie i spierzchnięte, sięgaj po maskę każdej nocy, aż do momentu, gdy zobaczysz trwałe efekty.

Stosuj odżywczy krem po każdym kontakcie z wodą i chłodnym powietrzem

Żeby podtrzymać działanie nocnej pielęgnacji, naucz się regularnie kremować ręce i nie dopuszczaj do momentu, gdy skóra dłoni zacznie się ściągać. Krem należy stosować po każdym myciu rąk, a także zawsze wtedy, gdy czujemy, że skórze dłoni brakuje nawilżenia. Kremuj ręce także przed wyjściem z domu - wiosenna pogoda bywa zmienna i nieraz może zaskoczyć chłodną temperaturą. Natłuszczająca formuła kosmetyków do rąk ochroni skórę przed zimnym wiatrem i skutecznie zapobiegnie utracie wilgoci.

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc.6, bezsenność