Mycie okien nie należy do naszych ulubionych czynności

i

Autor: Freepik Tiktokerka zdradza szybki trik na umycie okien

Prosty Trik!

Szukasz szybkiego sposobu na umycie okien przed świętami? Tiktokerka pokazuje, jak zrobić to w kilka minut

2024-03-27 16:09

Wielkanoc to nie tylko czas na odpoczynek i spędzenie czasu w rodzinnym gronie, ale także czas intensywnych wiosennych porządków. Mycie okien wielu z nas spędza sen z powiek, dlatego niejednokrotnie odkładamy ten mało przyjemny obowiązek na później. Okazuje się, że istnieje sposób, dzięki któremu nasze okna będą lśnić i to dosłownie w kilka minut!

Czas zacząć wiosenne porządki. Kto z nas nie chciałaby się cieszyć pięknym widokiem z okna? Jednak, aby było to możliwe, najpierw musimy zająć się ich umyciem. Po zimie nasze okna często nie są w idealnym stanie, dlatego wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca decydujemy się na wiosenne sprzątanie. Porządki z pewnością nie należą do najprzyjemniejszych czynności. Mycie okien raczej każdemu z nas kojarzy się ze żmudną i czasochłonną pracą. Dlatego często sięgamy do internetu po sprawdzone i szybkie sposoby na poradzenie sobie z brudnymi szybami. Okazuje się, że już w kilka minut możemy cieszyć się czystymi i lśniącymi szybami!

Od 5 pokoleń drapią pisanki wielkanocne

Tiktokerka zdradziła trik na szybkie mycie okien

Mycie okien przed Wielkanocą to już niemalże świąteczna tradycja! Tiktokerka, która prowadzi konto Jusivince Cleaning & Lifestyle, na którym dzieli się z obserwatorami swoimi sprawdzonymi sposobami na utrzymanie domu w czystości, zdradziła pewien banalnie prosty sposób na umycie okien. Okazuje się, że wcale nie potrzebujecie do tego żadnych zaawansowanych technologii ani przyrządów. Aby umyć okna, będziecie potrzebować zwykłego płynu do mycia okien w atomizerze, ściereczki z mikrofibry, płaskiego mopa i wiadra z wodą oraz silikonowej ściągaczki do wody. Wystarczy, że spryskacie szyby płynem do mycia, następnie namoczycie mop w wodzie i przetrzecie nim szyby. Potem wystarczy ściągnąć płyn ściągaczką do wody, a następnie końcówkę mopa zastąpić ściereczką z mikrofibry i wszystko wytrzeć. Ten prosty sposób sprawdzi się znakomicie zwłaszcza w przypadku dużych okien, których umycie tradycyjną metodą może zająć nam sporo czasu.