komar

i

Autor: canva

TRIK NA KOMARY

Skuteczny sposób na komary. Wiemy co je odstrasza!

2024-06-10 13:51

To zdecydowanie najbardziej nielubiane insekty, które dają o sobie znać wiosną i latem. Mowa oczywiście o komarach, które potrafią zepsuć letnie wieczory i noce, a przede wszystkim ich ukąszenie jest bolesne i szybko widoczne na ciele. Jak pozbyć się komarów? Wiemy co skutecznie je odstrasza!

Co skutecznie odstrasza komary? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Komary to jedne z najbardziej uciążliwych i nielubianych insektów, które potrafią zepsuć letnie wieczory, noce, a czasami nawet i dnie. Ich ugryzienia nie tylko powodują swędzenie i zaczerwienienie, ale co najgorsze mogą także przenosić choroby. Choć w Polsce ryzyko związane z chorobami jest mniejsze, niż na przykład w tropikalnych regionach, to komary nadal są uciążliwym problemem. Każdy z nas dobrze wie, że ugryzienia komarów powodują swędzenie i podrażnienie skóry. Dzieje się tak dlatego, że komary wprowadzają swoją ślinę do skóry, aby zapobiec krzepnięciu krwi, co wywołuje reakcję alergiczną. Najpopularniejszym środkiem do odstraszania komarów jest specjalny spray. Inni używają także specjalnych spirali, które podpala się na dworze ogniem, a jeszcze inni zakładają w domach moskitiery, by gdy w domu pali się światło, komary nie wleciały do pomieszczeń.

ZOBACZ TAKŻE: Nietolerancja laktozy. Skąd się bierze i jak sobie z nią radzić?

Gadaj Zdrów: “Pacjenci pytają, czy komar może przenieść zakażoną krew”. Lekarka mówi o niewiedzy związanej z HIV

Co zrobić żeby nie gryzły komary?

Jak odstraszyć komary? Okazuje się, że jest na to sposób i nie chodzi tu o sklepowe wtyczki z niebieskim światłem do kontaktu, ani o żaden spray, czy spirale do podpalania. Warto wiedzieć, że komary bardzo nie lubią niektórych roślin. Zdecydowanie odstraszają je lawenda, mięta, bazylia czy geranium. Skuteczne jest także wysadzenie roślin odstraszających komary wokół domu, takich jak kocimiętka, aksamitka czy tymianek. Co jednak zrobić, gdy wychodzimy na spacer lub na miasto, a komary nie dają nam żyć? Okazuje się, że bardzo drażniącym dla komarów jest olejek z trawy cytrynowej, który irytuje nie tylko te insekty, ale także muchy i meszki. Jeśli chodzi o domowe sposoby, idealne na odstraszenie komarów są także inne olejki - cedrowy, goździkowy, paczulowy, tymiankowy, bazyliowy, cynamonowy, olejek z geranium, olejek z mięty pieprzowej oraz olejek z eukaliptusa cytrynowego.

Sonda
Używasz domowych środków na komary i kleszcze?