szkoła, lekcje

i

Autor: pixabay.com

SZKOŁA

Powrót do szkoły we wrześniu 2023 to KOSZMAR dla dzieci? Sprawdź, jak temu zapobiec!

2023-08-22 13:12

Powrót do szkoły to dla jednych długo wyczekiwana chwila, zaś dla innych prawdziwy koszmar! Co zrobić, by dziecko chętniej wstawało do szkoły i z uśmiechem na twarzy szło na lekcje? Okazuje się, że nowy rok szkolny można zacząć z wyśmienitym humorem. Sprawdźcie szczegóły - to może się przydać!

Rok szkolny 2023/24 rozpoczyna się już w poniedziałek 4 września. Dla jednych jest to długo wyczekiwana chwila, zaś dla innych istny koszmar! Mimo iż pierwszego dnia szkoły nie odbywają się lekcje, to i tak jest to zmora dla większej części młodzieży. Znowu zacznie się poranne wstawanie, odrabianie lekcji, a także nauka do sprawdzianów i kartkówek. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wykształcenie jest bardzo ważne i pozwala spełniać życzenia o przyszłej pracy. Co zrobić, gdy dziecko nie chce iść do szkoły po wakacjach i strasznie to wszystko przeżywa? Wiemy jak temu zapobiec!

ZOBACZ TAKŻE: Ćwiczenia na pamięć i koncentrację. 20 prostych aktywności poprawiających wydajność mózgu

„Wyglądasz idealnie” po czesku (Tylko u nas) - cały wywiad

Powrót do szkoły nie musi być straszny - rady dla rodziców

Mamo, a mogę nie iść? Nie chce mi się wstawać! Mamo, a muszę? - z pewnością jeśli jesteś rodzicem, bardzo dobrze znasz te teksty! Powrót do szkoły to ciężki orzech do zgryzienia nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców. Dla jednych to wspaniały czas ponownego spotkania ze znajomymi, a dla innych niestety ogromny stres! Jak temu zapobiec? Jak nastawić swoje dzieci pozytywnie przed pierwszym dniem września? To łatwiejsze, niż Ci się wydaje! Tego dowiecie się z kolejnego odcinka podcastu SuperZdrowi. Katarzyna Żochowska rozmawiała z psycholog, doktor Magdaleną Śniegulską - Uniwersytet SWPS i Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Posłuchajcie poniżej!

Ferie 2024 - WSZYSTKIE WOJEWÓDZTWA. Kiedy wypadają ferie w przyszłym roku?

Listen to "Pierwszy września jak Sylwester! Jak przygotować dzieci do nowego roku szkolnego?[SuperZDROWI]" on Spreaker.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...