kawa

i

Autor: AKPA

KILOGRAMY W DÓŁ

Pij taką kawę, a szybko schudniesz. Kilogramy polecą w dół

2024-07-01 12:54

Czy wiesz, że picie kawy przyspiesza metabolizm i spalenie zbędnych kilogramów? Jest jednak jeden haczyk! Sprawdź, co zrobić by poczuć luz w pasie. Miliony osób, które kochają ten aromatyczny napój mogą teraz połączyć przyjemne z pożytecznym.

Jaka kawa pomaga schudnąć? Okazuje się, że ten aromatyczny napój nie tylko rozpieszcza kubki smakowe, ale także sprawia, że w pasie można poczuć luz. Kawa pomaga wielu osobom się obudzić, dodaje energii i można się uzależnić od jej smaku. Nie jest to jednak nic złego, ponieważ badania pokazują, że umiarkowane spożywanie tego ciepłego napoju może ograniczać ryzyko wystąpienia niewydolności serca, a nawet ostrego zawału. Od dawna wiadomo, ze kawa ma działanie terapeutyczne, ale okazuje się, że także zmniejsza ryzyko cukrzycy, poprawia krążenie krwi i spala tłuszcz. Oczywiście nie mówimy tu o kawie z mlekiem i dodatkiem cukru, lecz o czarnej kawie. Taka kawa jest mniej kaloryczna i nie traktuje się jej jak deser, a przede wszystkim zmniejsza apetyt i zapobiega napadom głodu. To jednak niejedyny plus picia czarnej kawy. 

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego warto jeść gorzką czekoladę? O tych korzyściach na pewno nie wiedziałeś

Tomasz Szczepanik i jego bracia wystąpili w popularnym serialu

Picie czarnej kawy - właściwości

Co daje picie czarnej kawy? Nie tylko pobudza, dodaje energii i zmniejsza apetyt, ale także dzięki kofeinie może ukoić ból - w końcu kofeina znajduje się w wielu środkach przeciwbólowych i przeciwmigrenowych. Dodatkowo jest źródłem antyoksydantów, które działają przeciwnowotworowo i spalają tłuszcz. Jak wspominaliśmy wyżej, czarna kawa ma mało kalorii, a dodatkowo nie zawiera tłuszczów ani cholesterolu. Warto również wiedzieć, że czarna kawa zawiera kwas chlorogenowy, który wspomaga spalanie tłuszczu i spowalnia wchłanianie węglowodanów. 

Warto jednak pamiętać o umiarze. Mimo iż regularne picie czarnej kawy wspomaga proces odchudzania, to trzeba znać umiar w jej piciu (zaleca się spożywać dzienną dawkę kofeiny od 200 do 400 mg, w zależności od masy ciała). Pamiętaj by wybierać kawę bez ulepszaczy i sztucznych składników. Ważne! Jak czarna kawa, to czarna.  Cukier i wszelkiego rodzaju dodatki do kawy (syropy, śmietanki, mleko) mogą mieć niekorzystny wpływ na zrzucanie kilogramów.

Pijesz kawę? Sprawdź, czy znasz rodzaje kawy

Pytanie 1 z 11
Ristretto to kawa silniejsza niż tradycyjne espresso. Ile razy?
Dzień Kawy. Pijesz kawę? Sprawdź, czy znasz rodzaje kawy