wakacje

i

Autor: pixabay.com

Jak spędzić wakacje bez uzależnień? Znamy niezawodne sposoby!

2022-07-01 12:35

Wakacje to czas gdy odpuszczamy wszelkie hamulce, by odstresować się, po całym roku stresów. To też czas, gdy testujemy swoje własne granice przez co wpadamy w uzależnienia. Jak sobie z tym poradzić? Mamy na to niezawodne sposoby!

Jak spędzić wakacje bez uzależnień? Znamy niezawodne sposoby! Definicja uzależnienia jest prosta i raczej wszystkim znana. Uzależnienie to nabyty stan zaburzenia zdrowia psychicznego, ale także fizycznego, który charakteryzuje się okresowym lub stałym przymusem wykonywania określonej czynności. Uzależnieniem jest także zażywanie psychoaktywnej substancji chemicznej, a w ostatnich latach, często słyszy się, że takich czynności dopuszcza się młodzież.

Wakacje to czas luzu i totalnego odpoczynku. Wtedy wiele osób odpuszcza hamulce, luzuje kołnierze i przesuwa swoje granice. Wakacyjny luz sprzyja próbowaniu nowych rzeczy - alkoholi, narkotyków czy ryzykownych kontaktów seksualnych. A to prosta droga do uzależnienia, z którym walka może trwać całe życie. Kiedy możemy mówić o uzależnieniu? To w najnowszym podcaście tłumaczy psycholog i terapeutka uzależnień, Marta Wielogórska.

Wakacyjny SuperHit - lata 80

Kiedy człowiek jest uzależniony?

Z różnymi uzależnieniami zmagają się ludzie z całego przekroju społeczeństwa - dobra wiadomość jest taka, że coraz częściej i coraz więcej osób decyduje by coś z tym zrobić. Więcej na temat tego, jak spędzić wakacje bez uzależnień usłyszycie w podcaście SuperZdrowi Kasi Żochowskiej. Znajdziecie go w serwisie spotify, w naszej aplikacji mobilnej oraz poniżej.

Listen to "Jak spędzić wakacje bez uzależnień?" on Spreaker.