Jak przedłużyć trwałość hybrydy? Poznaj proste sposoby

i

Autor: FreePik

URODA

Jak przedłużyć trwałość hybrydy? Poznaj proste sposoby

2024-06-13 10:17

Hybryda to zabieg, który pozwala cieszyć się pięknym manicure'm przez długi czas. Utwardzone lakiery hybrydowe zazwyczaj wytrzymują minimum 2 tygodnie. Na twoich paznokciach manicure odpryskuje i schodzi znacznie szybciej? Sprawdź, co może być przyczyną tego problemu i zadbaj o dłonie tak, aby manicure trzymał się na płytce jak najdłużej.

Manicure hybrydowy. Czy jest bezpieczny?

Hybryda to najczęściej wybierany zabieg na paznokcie. Trudno się dziwić. Taki manicure nie tylko wygląda bardzo estetycznie i nienagannie, ale także długo trzyma się na paznokciach, co pozwala oszczędzić czas i pieniądze oraz uniknąć częstych wizyt w salonie. Zazwyczaj lakier hybrydowy wytrzymuje minimum dwa tygodnie, ale bywa i tak, że możemy cieszyć się nim nawet dłużej. Najczęściej impulsem do wizyty w salonie nie są odpryski i schodzący lakier, ale naturalny odrost, który sugeruje, że czas na zdjęcie starej hybrydy i wykonanie nowego zabiegu.

Niestety, niektóre klientki nie mogą cieszyć się długo trwałością manicure'u hybrydowego. Czasem nawet perfekcyjnie nałożony i utrwalony lakier nie trzyma się na płytce długo - szybko odpryskuje i zdziera się. Z czego to wynika i jak zapobiec takim niespodziankom?

Nietrwała hybryda - przyczyny

Jeżeli lakier hybrydowy schodzi z paznokci znacznie szybciej, niż standardowe dwa tygodnie, przysługuje nam oczywiście prawo do reklamacji. Kosmetyczka zmyje uszkodzony lakier i i nałoży nową warstwę, utrwalając ją przy pomocy lampy. W sytuacji, gdy mimo starannie wykonanego i utwardzonego  manicure'u, lakier nie trzyma się na paznokciach nawet kilka dni, warto zastanowić się nad naszymi codziennymi czynnościami i nawykami. Może się okazać, że to one są czynnikami, które skracają żywotność hybrydy.

Zakładając, że produkty, których użyto do wykonania zabiegu, były świeże i dobrej jakości, problemu należy szukać w tym, jak obchodzimy się ze swoimi paznokciami. Co prawda, hybryda jest znacznie bardziej trwała, niż tradycyjny lakier, ale nawet ten rodzaj manicure'u nie lubi mocnego uderzania paznokciami o klawiaturę lubi inne twarde powierzchnie, silnych detergentów i chemii, a także intensywne szorowanie naczyń, blatów kuchennych i innych zabrudzeń bez rękawiczek ochronnych.

Jak dbać o hybrydę i przedłużyć jej trwałość?

Żeby nasz manicure hybrydowy był trwały i zachwycał pięknym wyglądam przez długi czas, warto zadbać o paznokcie i odpowiednio je pielęgnować. Do sprzątania i wszelkich czynności domowych z wykorzystaniem środków chemicznych zakładaj rękawiczki ochronne. Dzięki temu nie tylko ochronisz lakier i zadbasz o kondycję paznokci, ale także ochronisz skórę dłoni przed podrażnieniami i przesuszeniem. Rękawiczki przydadzą się także podczas intensywnego mycia powierzchni trudnych do czyszczenia, które wymagają intensywnego szorowania. Jeżeli dużo pracujesz przy komputerze, staraj się pisać uderzając w przyciski opuszkami palców, a nie paznokciami (co sprzyja łamaniu płytki i odpryskom).

Warto także zadbać o nawilżenie i odżywienie dłoni i paznokci. Kremy pielęgnujące i oliwki zmiękczą skórę, zapewnią piękny wygląd manicure'u, a także zwiększają trwałość hybrydy. Lakier dłużej utrzyma się na wypielęgnowanej i nawilżonej płytce.