skarpety

i

Autor: canva

czyste skarpety

Jak odeprać białe skarpetki? Dzięki tej metodzie będziesz cieszyć się śnieżną bielą skarpet

2024-02-29 10:08

Znasz to uczucie, kiedy Twoje białe skarpetki szybko robią się pożółknięte lub poszarzałe? Niestety szybka utrata pierwotnego koloru to ich ogromna wada. Dobra wiadomość jest taka, że białe skarpetki można jeszcze uratować i przywrócić im dawny, świeży kolor. Jak to zrobić? Jest na to niezawodny sposób!

Jak uratować białe skarpetki? To odwieczny problem, który pojawia się w każdym domu. Białe skarpety stały się popularnym elementem garderoby. Pasują do wszystkiego i są uniwersalne, jednak ich największą wadą jest to, że szybko się brudzą, a ich biel nie jest już taka, jaka była w sklepie. Na białych skarpetach szybko widać odbarwienia z butów lub ze spodni, a chodząc w nich po podłodze, potrafią zabrudzić się do tego stopnia, że nie pomoże nawet słynny odplamiacz na literę "V". Niestety ze skarpetami o takim kolorze problem jest dosyć spory i nawet mimo zakładania kapci do chodzenia po domu, one i tak tracą swój śnieżnobiały kolor. Jak wybielić białe skarpetki? Samo pranie w pralce nie pomoże.

ZOBACZ TAKŻE: Nie zostawiaj otwartych drzwi pralki po wyjęciu prania. To duży błąd!

ESKA2: Wszystkie żony Michała Wiśniewskiego. Z kim związany był lider Ich Troje?

Pranie białych skarpetek - sposoby

Jak wyprać białe skarpetki? Jest na to kilka niezawodnych, a w dodatku domowych sposobów! Dzięki tym radom możesz ponownie cieszyć się bielą swoich ulubionych skarpet, które umówmy się - pasują do wszystkiego. Oto sposoby na odepranie białych skarpetek:

  • Soda oczyszczona i kwasek cytrynowy

Namocz skarpetki w ciepłej wodzie, a następnie nanieś na nie papkę zrobioną z sody oczyszczonej i soku z cytryny lub posyp je kwaskiem i sodą. Potrzyj skarpetki jak podczas ręcznego prania, pozostaw na 15 minut w ciepłej wodzie, a następnie wypierz.

  • Aspiryna

Popularne tabletki na ból głowy przydadzą się do walki z brudnymi, białymi skarpetami. Rozpuść 5-8 tabletek w dwóch szklankach wody i zanurz w niej skarpety. Mocz je tak pół godziny, a następnie wypierz.

  • Ocet

Ocet świetnie wybieli skarpetki i wydobędzie z nich przykry zapach, a do tego sprawi, że będą mięciutkie! Wystarczy namoczyć skarpety w wodzie wymieszanej z octem, a następnie je uprać.

  • Sól

To idealny sposób na to, by przywrócić zszarzałym skarpetkom dawną biel. Wystarczy sól rozpuścić w ciepłej wodzie, włożyć do niej skarpetki i po 15 minutach wyprać w pralce lub ręcznie.

Jaką panią domu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Mają przyjść do Ciebie goście, kiedy i w jaki sposób zaczynasz przygotowania?