ręcznik

i

Autor: pixabay.com

MIĘKKIE RĘCZNIKI

Dodaj 1 łyżkę kuchennego składnika i ciesz się miękkimi ręcznikami. Ten patent działa cuda!

2024-04-12 11:30

Miękkie ręczniki, kto ich nie lubi? W końcu wycieranie się delikatnym materiałem po kąpieli jest naprawdę przyjemne i nie podrażnia skóry. Co zrobić, by ręczniki były miękkie, jak po zakupie w sklepie? Jest na to domowy sposób, który działa cuda.

Ręczniki znajdują się w każdej łazience i zaliczają się do artykułów pierwszej potrzeby. To nimi wycieramy dłonie po myciu, twarz po porannej toalecie, a także ciało i włosy po kąpieli. Gdy kupujemy je w sklepie są miękkie i miłe w dotyku, jednak po kilku praniach tracą swoje walory sprzed momentu, gdy leżały na półce w sklepie. Dzieje się tak, ponieważ czasami przesadzamy z ilością środków do prania lub używamy za mocnych detergentów. Nadmiar proszku do prania dostaje się między włókna w efekcie czego skutecznie pozbawia tkaninę miękkości. Jak przywrócić ręcznikom miękkość? Jest na to niezawodny, domowy sposób.

ZOBACZ TAKŻE: Zostawiasz otwarte drzwi pralki po wyjęciu prania? Robisz duży błąd! Oto konsekwencje

Tomasz Szczepanik kiedyś i dziś. Tak kilka lat temu wyglądał lider zespołu Pectus

Jak prać ręczniki aby były miękkie i puszyste?

Jeśli marzysz, by Twoje ręczniki znowu były miękkie i delikatne - mamy na to sposób! Niezawodnym sposobem jest dodanie do szufladki na proszek do prania - szklanki octu, a do szufladki na płyn do płukania - pół szklanki sody oczyszczonej. Taka mieszanka zmiękczy włókna oraz wypłucze je z osadu po płynie do płukania ze sklepu, a soda sprawi, że ręczniki odzyskają miękkość. Możesz zamiast proszku do prania dodać sodę z solą, to zdecydowanie go zastąpi i sprawi, że ręczniki będą czyste oraz miękkie.

To jednak nie wszystko! Jeśli nie chcesz dodawać ani octu ani sody do prania, możesz zastosować inną metodę. Mowa o dodaniu do prania soli kuchennej, która likwiduje nieprzyjemny zapach, zmiękcza ręczniki i dodaje im puszystości. Ten patent warto zastosować przy białych ręcznikach, ponieważ dobrze je wybiela. Jak prać ręczniki z solą? Do przegródki w pralce należy wlać płyn do prania lub proszek do prania, a do bębna na górę ręczników nasypać 1 płaską łyżkę stołową soli. Ważne jest by nie przesadzić z solą, bo zbyt duża ilość dodana do prania, może przynieść efekt odwrotny w postaci twardych ręczników. Znaliście ten sposób?