5 błędów w pielęgnacji skóry dojrzałej. Sprawdź, czy je popełniasz

i

Autor: FreePik

URODA

5 błędów w pielęgnacji skóry dojrzałej. Sprawdź, czy je popełniasz

2024-06-25 9:50

Kondycja skóry w dojrzałym wieku to nie tylko zasługa genów, ale także właściwiej pielęgnacji i troski, jaką obdarzałyśmy ją w przeszłości. Nie oznacza to jednak, że po osiągnięciu pewnego wieku stanu cery nie da się poprawić. Odpowiednie nawyki mogą sprawić, że skóra dojrzała będzie zachwycać młodzieńczym wyglądem. Niestety, można jej też zaszkodzić, zaniedbując potrzeby naszej cery. Oto najczęstsze błędy, których warto unikać w pielęgnacji skóry dojrzałej.

Czego potrzebuje nasza skóra, aby była jędrna? I co ma z tym wspólnego kolagen?

Brak odpowiedniej dawki nawilżenia

Nawilżenie to podstawa - to zdanie dermatolodzy od lat powtarzają jak mantrę. Nie bez powodu. Nawilżenie skóry to podstawowy krok w pielęgnacji anti-aging. Utrzymanie właściwiej równowagi hydro-lipidowej sprawia, że skóra wygląda zdrowo, jest jędrna i napięta. Doskonałym składnikiem, który zatrzymuje wilgoć w głębszych warstwach skóry, jest kwas hialuronowy. Produkty na bazie tej substancji warto stosować także w pielęgnacji cery dojrzałej, bo cząsteczki kwasu hialuronowego opóźniają procesy starzenia i skutecznie wygładzają skórę.

Niewłaściwa pielęgnacja okolic oczu

Skóra na powiekach i pod oczami jest najcieńsza i najbardziej wrażliwa. To właśnie w tych okolicach zazwyczaj widać pierwsze zmarszczki i oznaki upływu czasu. Dlatego też skora wokół oczu wymaga specjalnych produktów, przeznaczonych właśnie do tej strefy. Niestety, najczęściej pielęgnujemy ją tymi samymi kosmetykami, których używamy do skóry całej twarzy.

Wiele kobiet popełnia ten błąd już na etapie demakijażu. Zmywanie tuszu oraz cieni zwykłym płynem micelarnym bywa nieskuteczne. Żeby pozbyć się resztek makijażu, musimy intensywnie pocierać skórę wokół oczu, a to ją osłabia i może prowadzić do uszkodzeń. Zamiast tego warto sięgnąć po preparat dwufazowy do demakijażu oczu, który rozpuszcza makijaż bez konieczności tarcia skóry. Po oczyszczeniu skóry oczu nałóż na te okolice krem o działaniu ujędrniającym i odżywczym. To ważny kok w pielęgnacji anti-aging.

Brak filtrów UV

To zdecydowanie największy błąd w pielęgnacji, który wiele z nas popełnia już we wczesnych latach młodości. Promieniowanie UV z roku na rok staje się coraz bardziej szkodliwe dla skóry. I nie chodzi tu tylko o jej starzenie, ale także o poważne problemy zdrowotne, w tym zmiany nowotworowe.Filtry UV tworzą skuteczną barierę przed promieniami słonecznymi. Nawet, jeżeli nie stosowałaś ich dotychczas, nigdy nie jest za późno, by zmienić nawyki i wprowadzić je do codziennej pielęgnacji. Kremy z filtrami UV mają także działanie przeciwrodnikowe, a ich formuła często wzbogacona jest o cenne składniki pielęgnacyjne.