pączki

i

Autor: pixabay.com

wyjątkowa data

Tłusty Czwartek 2075 będzie wyjątkowy. Jednego dnia będą dwa święta!

2024-02-07 14:11

Najsłodszy dzień w roku to Tłusty Czwartek. Właśnie wtedy Polacy nie odmawiają sobie słodkości, które mają niemało kalorii. Okazuje się, że dokładnie w 2075 roku Tłusty Czwartek będzie wyjątkowy! Powód? Jednego dnia będą dwa święta!

Tłusty Czwartek to słodka tradycja, która trwa od pokoleń. Tego dnia królują przeróżne pączki, faworki, eklerki, oponki i inne słodkości. Jest to również dzień, który wyznacza ostatni dzień hucznych zabaw i sygnalizuje, że wielkimi krokami nadchodzi Wielki Post. Tradycja Tłustego Czwartku nie wzięła się znikąd. Okazuje się, że jego geneza sięga pogaństwa, kiedy to świętowano odejście zimy i nadejście nowej pory roku, czyli wiosny. Ludzie świętowali ten czas ucztą, gdzie jadło się przede wszystkim tłuste potrawy. W szczególności było to mięso, które popijało się winem, natomiast zagryzkę stanowiły pączki przygotowane z ciasta chlebowego, nadziewane słoniną. Czy wiesz, że Tłusty Czwartek w 2075 roku będzie wyjątkowy? Tego dnia będziemy obchodzić, aż dwa święta!

ZOBACZ TAKŻE: Pączki Magdy Gessler coraz droższe! Tyle trzeba będzie zapłacić w Tłusty Czwartek 2024

"Tinder? Spoko, umówiłem się z psem na spacer"| WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Tłusty Czwartek 2075

Tłusty Czwartek w 2075 roku będzie wyjątkowy, a powód jest banalny! Tego dnia będziemy obchodzić dwa święta, które Polacy uwielbiają. W sklepach będzie roić się od pączków i innych słodkich wypieków, a także od czerwonych serc! Bowiem 14 lutego 2075 roku będą Walentynki i Tłusty Czwartek - jednego dnia. Zaskoczeni? 

ZOBACZ TAKŻE: Faworki z ciasta francuskiego to uczta dla podniebienia! Zrób ekspresowe słodkości na Tłusty Czwartek

Jakim pączkiem jestes? QUIZ na Tłusty Czwartek

Pytanie 1 z 8
W Tłusty Czwartek objadam się...