śnieżyca, zima

i

Autor: pixabay.com

Śnieżyca zmierza do Polski? Nadchodzi mocna zmiana pogody!

2022-11-17 15:44

Zima nadchodzi wielkimi krokami i okazuje się, że poczujemy ją bardzo niedługo! Nadchodzi zmiana pogody w Polsce, która przyniesie nie tylko spore ochłodzenie, ale i pierwszy śnieg! Przed nami prawdziwy atak zimy? Czy możemy spodziewać się strasznej śnieżycy? Prognoza wywołuje zaskoczenie!

Kiedy nadejdzie zima? To pytanie zadaje sobie wiele osób, szczególnie dlatego że tegoroczna jesień bardzo długo rozpieszczała nas słońcem i dość wysokimi temperaturami, jak na te porę roku. Okazuje się, że koniec tego dobrego! Zima w Polsce nadchodzi i to nie jest żart! Choć początkowe prognozy pogody mówiły, że zima zawita do naszego kraju w połowie grudnia, to okazuje się, że jej pierwsze oznaki odczujemy na własnej skórze całkiem niedługo! Pierwsze opady śniegu, a także śnieg z deszczem, spodziewany jest już w trzecim tygodniu listopada. Do tego dojdzie powiew chłodu, a także mróz! Najzimniej ma być oczywiście w górach, jednak mieszkańcu innych części Polski, również poczują minusową temperaturę na własnej skórze!

Piłka, Bramka, Gol - konkurs z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022. Co można wygrać?

Piotr Kupicha z Feel "mama mi dała kase, nie było więcej pieniędzy" | 10na10 i nie tylko!

Zima w Polsce 2022 - DATA

Pierwszy atak zimy spodziewany jest w drugiej połowie listopada! Według specjalistów i aktualnych modeli średnioterminowych wtorek i środa 15-16 listopada, to ostatnie dni z temperaturą w granicach 8-10 stopni Celsjusza. Od czwartku 17 listopada należy spodziewać się wyraźnego ochłodzenia i niskiej temperatury w granicach 0 stopni Celsjusza. Minusowe temperatury pojawią się szczególnie w nocy, jednak z dnia na dzień będziemy je odczuwać również w dzień. Pierwszy atak zimy w Polsce i spadek temperatur do ujemnych, nastąpi właśnie od 17 listopada 2022 i potrwa 9 dni. Synoptycy z IMGW prognozują, że termometry mogą pokazać nawet -10 stopni Celsjusza!

Pierwszy śnieg w Polsce pojawi się już pod koniec trzeciego tygodnia listopada. Cieszycie się?

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?