pełnia

i

Autor: pixabay.com

Pełnia księżyca wrzesień 2022 - kiedy jest Kukurydziany Księżyc? [DATA, GODZINA]

2022-09-07 15:11

Wielkimi krokami zbliża się Pełnia Księżyca we wrześniu. Zjawisko pojawi się na niebie już niebawem i okazuje się, że będzie naprawdę wyjątkowe. Skąd wzięła się nazwa wrześniowej Pełni Księżyca? Okazuje się, że Srebrny Glob ma także inne ciekawe nazwy. To warto wiedzieć!

Pełnia Księżyca - kiedy jest we wrześniu 2022? Takiej informacji poszukuje wiele osób, które uwielbiają oglądać zjawiska atmosferyczne na niebie. Pełnia Księżyca we wrześniu 2022 nazywana jest Pełnią Zbiorów i Plonów, a nazwy te wzięły się nie z przypadku. Dotyczą zbliżającej się pory roku i do jesiennej równonocy, właśnie wtedy gdy zbierane są plony. Księżyc we wrześniu w całej okazałości jest bardzo jasny, dlatego też rolnicy mogą kontynuować zbiory w nocy. Jakby tego było mało Pełnia Księżyca ma w tym miesiącu jeszcze dwie inne nazwy. Możemy się spotkać z Kukurydzianym lub Jęczmiennym Księżycem, co jak słychać również nawiązuje do zbiorów. Kiedy na niebie pojawi się to wyjątkowe zjawisko? O tej dacie trzeba pamiętać!

ZOBACZ TAKŻE: Spełnij swoje marzenie i nagraj piosenkę z Cleo! Konkurs Startup Music wystartował!

Jak Łyse Konie #1 - FreakyBoys&D-Bomb

Pełnia księżyca wrzesień 2022 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Pełnia Księżyca we wrześniu 2022? To żadna tajemnica! Pełnia Księżyca pojawi się na niebie w sobotę 10 września 2022 roku, czyli w 253 dzień oraz 36 tydzień roku. Srebrny Glob osiągnie zenit o godzinie 11:58, jednak jego blask będzie widoczny również wieczorem, a skutki Pełni odczujemy nawet dzień wcześniej. Możemy mieć problemy ze snem, a to wszystko przez niesamowity błysk. To jednak nie koniec niespodzianek na wrześniowym niebie. Mimo iż spadających gwiazd nie zobaczymy, to pod koniec miesiąca Jowisz znajdzie się wyjątkowo blisko Ziemi. Będzie to zaledwie 591,2 miliona kilometrów, czyli najbliżej od 1963 roku, a Jowisz będzie wtedy świecić wyjątkowo jasno!

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda długoterminowa na wrzesień 2022. Jesień odwołana przez UPAŁY?!

Sonda
Czy pełnia Księżyca wpływa na Twój sen?