pełnia księżyca

i

Autor: pexels

zjawisko na niebie

Pełnia Księżyca w czerwcu 2024. Sprawdź datę Truskawkowego Księżyca

2024-06-21 8:32

Sezon na truskawki trwa, więc na czerwcowym niebie nie może zabraknąć wyjątkowej Pełni Księżyca. W tym miesiącu będziemy świadkami Truskawkowej Pełni, której znaczenie nie jest przypadkowe. Sprawdź dokładną datę i godzinę, by nie przegapić zjawiska na czerwcowym niebie!

Pełnia Księżyca w czerwcu 2024 będzie wyjątkowym zjawiskiem. Kiedy można podziwiać ją na niebie? Jak dobrze wiemy Pełnia Księżyca ma miejsce, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem, a cała widoczna strona Księżyca jest oświetlona. Zjawisko to zachodzi co około 29 i pół dnia, czyli jeden pełen cykl księżycowy. W tym czasie Księżyc jest najjaśniejszy i najlepiej widoczny z powierzchni Ziemi w całości, oczywiście o ile pogoda nie popsuje nam planów i niebo będzie bezchmurne. Co ciekawe, w starożytności Księżyc był często czczony jako bóstwo, a później stał się czasem rytuałów i świąt. W astrologii natomiast, Pełnia Księżyca symbolizuje kulminację i zakończenie pewnych cykli, a wiele osób uważa, że jest to czas, w którym nasze emocje i instynkty są najsilniejsze.

ZOBACZ TAKŻE: Skuteczny sposób na komary. Wiemy co je odstrasza!

Tatiana Okupnik o Dawidzie Podsiadło. Była jego mentorką w "X Factor"!

Truskawkowy księżyc w czerwcu 2024 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Pełnia Księżyca w czerwcu? Okazuje się, że zjawisko będzie można podziwiać w tym miesiącu już w piątek 22 czerwca 2024 roku o godzinie 3:10. Co ciekawe, czerwcowa Pełnia ma także inne nazwy. Dawniej w Ameryce Północnej zjawisko zyskało nazwę ze względu na przypadające na czerwiec zbiory truskawek, natomiast Europejczycy korzystali z nazwy Pełnia Różanego Księżyca. To jednak nie koniec, ponieważ inne kultury nazwały czerwcowe zjawisko Gorącą Pełnią ze względu na początek lata i letnich upałów.

Warto wiedzieć, że zarówno dzień przed Pełnią, jak i dzień po Pełni, możemy odczuwać problemy ze snem. Powodem jest świetlisty blask Księżyca, który rozprasza nas w nocy i może powodować bezsenność.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego po kawie chce się spać? Zagadka rozwiązana! Oto powody

QUIZ – czyja to piosenka? Maryla Rodowicz vs Urszula

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewa piosenkę "Małgośka"?