matematyka, test

i

Autor: pixabay.com

Egzamin zawodowy 2022 - arkusze, odpowiedzi, zadania. Gdzie szukać arkuszy online?

2022-06-01 10:31

Egzamin zawodowy w sesji letniej wystartował wraz z początkiem czerwca. Uczniowie ze szkół branżowych, zawodowych, a także z innych placówek przystępują do testów z części praktycznej, jak i teoretycznej. Gdzie szukać arkuszy online? Jakie są odpowiedzi do zadań? Szczegóły dotyczące egzaminu zawodowego w formule 2019, znajdziecie poniżej.

Spis treści

  1. Egzamin zawodowy 2022 - ODPOWIEDZI
  2. Egzamin zawodowy 2022 - ARKUSZE
  3. Egzamin zawodowy 2022 - ZADANIA

Egzamin zawodowy 2022 w formule 2019 - arkusze, odpowiedzi, zadania. Gdzie szukać arkuszy online? Jakie są odpowiedzi do zadań? Takich informacji w ostatnim czasie wyszukuje wiele młodych osób. Egzamin zawodowy 2022 w sesji letniej wystartował. W środę 1 czerwca w Dzień Dziecka, rozpoczęły się egzaminy zawodowe w formule 2019, natomiast jak podaje CKE w poniedziałek 20 czerwca rozpocznie się sesja egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w formule 2012 i w formule 2017. Na uczniów czekać będą egzaminy, które składają się z dwóch części - pisemnej (40 zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest prawidłowa oraz z części praktycznej na stanowisku egzaminacyjnym. Przypomnijmy, że część pisemna trwa 60 minut, natomiast praktyczna od 120 do 240 minut - w zależności od kwalifikacji.

Gdzie szukać tegorocznych arkuszy i odpowiedzi do zadań? Z czym uczniowie mieli największy problem? Sprawdźcie już teraz!

Sonda
Egzamin Zawodowy 2022 - jak Ci poszło?

Egzamin zawodowy 2022 - ODPOWIEDZI

Gdzie szukać odpowiedzi do konkretnego egzaminu zawodowego 2022? Jak wynika ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, klucze odpowiedzi z części pisemnej egzaminu zawodowego, który odbywa się przy komputerze (formuła 2019), nie są publikowane. Jeśli chodzi o klucze odpowiedzi z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (formuła 2012 i formuła 2017) zostaną opublikowane na stronie internetowej CKE w dniu 24 czerwca 2022 roku od godz. 16:00.

Ważne! CKE nie publikuje kryteriów oceniania i przykładowych rozwiązań do arkuszy egzaminacyjnych dla części praktycznej egzaminów zawodowych. Jeśli nie jesteście czegoś pewni, lub nie chcecie czekać jakiś czas na odpowiedzi, zadania z arkusza możecie omówić ze swoim nauczycielem.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin zawodowy 2022 - WYNIKI i PUNKTY. Kiedy będą wyniki i jak je sprawdzić?

Egzamin zawodowy 2022 - ARKUSZE

Arkusze egzaminu zawodowego 2022 z części pisemnej, jak i praktycznej w sesji letniej, najprawdopodobniej zostaną opublikowane na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jeszcze tego samego dnia, którego odbywał się egzamin. Śledźcie stronę cke.gov.pl uważnie!

Egzamin zawodowy 2022 - ZADANIA

Jakie zadania pojawiły się na tegorocznych egzaminach zawodowych? Pamiętajmy, że młodzież podchodzi do testów z różnych kwalifikacji, np. Technik informatyk, Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik elektryk, Technik mechatronik i tak dalej. Jeśli zastanawiacie się jakie zadania pojawiły się w arkuszach - śledźcie nas uważnie. O tym co znalazło się w kartach poinformujemy Was, publikując reakcje zdających, które z pewnością zostaną umieszczone na Twitterze tuż po wyjściu z sali egzaminacyjnej.

AKTUALIZACJA 01.06.2022

Uczniowie powoli wychodzą z egzaminu zawodowego. Wiele osób wypowiada się, że zadania które pojawiły się w arkuszach były dosyć łatwe. Poniżej znajdziecie reakcje uczniów, a także odpowiedzi do niektórych zadań, które sami typują.

Szybkie pytania - Marien